Великий плодоовочевий трейдер на півдні України ТОВ «ФудАгроКом» за грантові кошти від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP придбав щіткову миючу машину для передпродажної підготовки овочів (морква, буряк, картопля) та конвеєр, а переваги від гранту отримали невеличкі виробники коренеплодів. 

ТОВ «ФудАгроКом» працює з малими та великими виробниками плодоовочевої продукції. Надає послуги по зберіганню, охолодженню та продажу продукції. Є одними з лідерів по обсягу реалізованої продукції на сході та півдні України. Гуртова закупівля овочів та фруктів проводиться цілий рік. З 2019 року ТОВ «ФудАгроКом» співпрацює з Проектом, є агрегатором та активним учасником всіх торгових форумів. Компанія має 3 логістичні термінали, один з яких розташований у с. Великі Копані та обслуговує фермерів південного регіону.

Завдяки гранту підприємство розширило перелік послуг з доробки продукції. Мийка запущена в роботу. Фермери мають змогу здавати на трейдера немиту моркву, це дає їм ряд переваг:

По-перше, з’явилася можливість здавати коренеплоди в контейнерах. Фермер економить на витратах по фасуванню (приблизний розрахунок на кг моркви: - 0.10 грн сітка, - 0,50 грн ручний збір, - 0. 20 грн логістика для робочих бригад).

По-друге, зменшується час на збір врожаю в 2-3 рази. Економія витрат часу на фасування збільшує обсяг збору в день. Не витрачаючи трудо- та часовитрати на фасування в сітки, фермер має можливість вдвічі збільшити збір врожаю в контейнери. Особливо це актуально при наближенні поганої осінньої погоди (дощі та морози).

По-третє, знижуються вимоги для чистоти коренеплодів, і фермери можуть здавати брудну (після дощу) моркву.

По-четверте,  на 5-10% збільшилися загальні обсяги закупки моркви. Продуктивність мийки – 10 т за денний цикл.

Саме підприємство ТОВ «ФудАгроКом» отримало додаткову послугу з мийки коренеплодів та можливість збільшити закупівельну ціну за рахунок збільшення доданої вартості продукції.