2015.11.27 1399220631

Експерти в першу чергу прогнозують зниження цін на мандарини, виноград, перець, огірки та томати — взимку Туреччина завжди була основним постачальником цієї продукції в Україну.

За даними агентства, після введення заборони, турецькі трейдери змушені будуть оперативно переключатися на альтернативні ринки збуту, і акцент буде зроблений на найпотужніших імпортерів, в числі яких перебуває Україна. При цьому мова йде про досить великі обсяги продукції: щорічно Туреччина продавала до Росії близько 400 тис. тонн свіжих овочів і майже 500 тис. тонн свіжих фруктів.

Україна завжди займала 3-4 місце в рейтингу покупців цієї продукції в Туреччині, в попередні сезони Туреччина продавала в Україні близько 10% всього експортного обсягу мандаринів, 5-8% томатів і огірків. На другому місці в списку імпортерів турецьких овочів і фруктів вже багато років знаходяться країни ЄС та Ірак.

При цьому експерти уточнюють, що зниження цін в Україні може бути досить помітним лише у випадку стабільної ситуації на валютному ринку України.

Джерело: http://agravery.com