[widgetkit id=371]

Про це говорить фахівець з вирощування овочів у теплицях і відкритому ґрунті Омар Зейдан під час зустрічі з клієнтами Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

- Є культури, які завжди будуть вирощуватися у відкритому ґрунті, це культури, які, в першу чергу, йдуть на переробку. Томати, огірки для свіжого ринку краще вирощувати в теплицях. Переваги теплиці очевидні: вище врожайність з одиниці площі, більш висока якість продукції, крім того, вирощування в захищених умовах дозволяє збільшити період збору продукції, - розповідає Омар Зейдан.

Ізраїльський фахівець з вирощування овочів вважає, що українським фермерам потрібно думати про мікроклімат в теплицях, про створення найбільш сприятливих умов для культур:

- Головна вимога до українських виробників овочів в закритому ґрунті - це покращувати технологію вирощування в жарку пору року, в червні, липні, серпні, вересні, змінювати, можливо, конструкцію теплиці, щоб створити сприятливі мікрокліматичні умови для розвитку рослин. Крім того, використання крапельного зрошення в закритому ґрунті дозволяє економити воду, економити добрива, вносити воду і добрива в ті терміни й у тій кількості, в якій це необхідно для рослин.

Омар Зейдан пропонує нашим сільгоспвиробникам розширювати асортимент продукції в теплицях:

- Варто пробувати в теплицях нові культури для обороту в жарку пору року, насамперед листові культури: капуста, пекінська капуста, зелена цибуля; пряно-ароматичні культури: петрушка, базилік, які можна вирощувати з меншою шкодою в літню пору. Також шукати нішеві ринки, щоб отримати певну вигоду, - радить Омар.