[widgetkit id=324]

У зв'язку з чим 9 грудня 2016 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбувся круглий стіл за участі науково-педагогічного складу університету з регіональними представниками виробництва в області виноградарства.

ТДАТУ протягом останніх 10 років готує агрономів для південного регіону України. На сьогоднішній день значна кількість його випускників вже є керівниками сільськогосподарських підприємств та приватними підприємцями в аграрній галузі. До того ж університет є координатором Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в Запорізькій області, який реалізується за фінансової підтримки держави Канади. Метою Проекту якраз і є розвиток даної галузі в Україні, в тому числі і шляхом підготовки кадрів. А численні звернення роботодавців в університет, з проханням забезпечити їх висококваліфікованими агрономами і консультантами в області виноградарства, стали підставою для проведення такої спільної зустрічі. Участь у зазначеному засіданні взяли представники Інституту олійних культур НААНУ, Мелітопольської дослідної станції садівництва імені Н.Ф.Сідоренко ІС НААН, ТОВ ВКФ «Мелітопольська черешня», ПП «Ткачов», ТОВ «ПАША», ФГ «Юлина», ПП «Бочевар».

На сьогоднішній день вирощування винограду є однією з найбільш рентабельних галузей сільського господарства, а окупність вкладень відбувається вже на перший рік плодоношення виноградників, тобто на 3 рік після закладки виноградників. За словами одного з учасників круглого столу, завідувача сектором виноградарства Інституту олійних культур НААНУ Ласкавого Володимира Миколайовича, після істотного падіння площ насадження виноградників в Запорізькій області з більш ніж 2 тис. в 1990 році до 0,5 тис. га у 2005 році, за останні 10 років відзначається тенденція до збільшення площ вирощування винограду. При цьому протягом кожних п'яти років суттєво оновлюються технології вирощування і сорту винограду. Все це викликає необхідність в підготовці кваліфікованих агрономів області виноградарства зі знанням сучасних технологій, сортів і захисту рослин.

Під час круглого столу проректор з науково-педагогічної роботи Ломейко А.П. зазначив, що університет має достатній педагогічний склад та матеріальну базу для підготовки агрономів по садівництву і виноградарству. А з урахуванням того, що Кримський аграрний університет, який забезпечував підготовку таких фахівців для Півдня України, сьогодні знаходиться на окупованій території, ТДАТУ готовий зайняти цю нішу і підготувати кваліфіковані кадри для підприємств регіону з вирощування винограду.

Учасники круглого столу також обговорили ряд питань, які потребують вирішення: необхідність селекції нових високопродуктивних і стійких до хвороб сортів винограду, обґрунтування вибору місця посадки виноградників, грунтово-кліматичні умови вирощування в регіоні і сучасні технології.

У свою чергу, виробники висловили готовність не тільки прийняти на навчальні та виробничі практики студентів за даною спеціальністю, а й надати навчально-випробувальні ділянки для практичної підготовки студентів і проведення наукових досліджень. Крім того, підприємці, присутні на засіданні, висловили готовність надати робочі місця для майбутніх випускників. У той же час, на думку виробників, багато хто з випускників зможе відкрити свій бізнес в області виноградарства.

Декан факультету агротехнологій і екології Іванова І.Є. та доцент кафедри рослинництва Алєксєєва О.М. висловили свою готовність до ліцензування в університеті нової спеціальності «Садівництво та виноградарство» та підготовки фахівців в даній галузі з освітнім рівнем «бакалавр». Учасники круглого столу, підбиваючи підсумки, прийняли рішення провести наступну зустріч у лютому для обговорення освітніх програм і навчального плану за новою спеціальністю.