Допис на ціннику «Херсонський кавун» гарантує підвищений попит споживачів, але чи дійсно цей кавун «херсонський»? Аби споживач мав впевненість, а виробники захист своєї репутації – географічне зазначення стане у нагоді всім зацікавленим сторонам.

ГО «Земля Таврії» в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва всіляко сприяє виробникам баштанної продукції, аби географічне зазначення «Херсонський кавун» стало реальністю. Проведено нараду з Департаментом АПР, виробниками баштанних, а представництво Проекту ООН по географічним зазначенням дало згоду на допомогу в реєстрації та інформаційній підтримці. Процедура реєстрації потребує зусилля всієї команди виробників баштанних: створення обласної асоціації, спільні домовленості, робота з науковцями та адміністрацією.

12 лютого 2019 року в м. Гола Пристань пройшли чергові збори ініціативної групи. Був обговорений та прийнятий статут Асоціації виробників баштанних – тепер маємо узгоджену мету спілки та правила взаємодії. Чим повинен відрізнятися херсонський кавун від інших? Смакові та візуальні відмінності такого еталону буде зазначено у специфікації на херсонський кавун. До цього обговорення долучилися науковці, виробники та споживачі солодкого дива. В результаті, Херсонщина має активістів, що крок за кроком просуваються до своєї мети: захист та лобіювання інтересів виробників баштанних, а отже, і нашого краю.

Херсонщина – аграрний край! Ця аксіома підтверджується з року в рік новими врожаями, інноваціями, досягненнями та прагненням до росту. Реєстрація географічного зазначення – прецедент, що покаже світові потенціал України в розвитку власних локальних продуктів та підтвердить імідж аграрної країни з працьовитими людьми.

До відома. Географічне зазначення походження товару — це форма інтелектуальної власності, що належить не одній людині, а певному регіону. Це таке собі позначення, яке допомагає ідентифікувати товар (послугу) як такий, що походить із певної території або локації: країни, регіону або іншого географічного об'єкта. Це гарантія того, що товар має певну якість, репутацію чи особливості, які зумовлені саме цим географічним місцем, зокрема його кліматичними умовами, чи поєднання природних умов і людського фактору.

Країни, що захищають своїх виробників всіляко сприяють реєстрації географічного зазначення, адже ця форма, як бренд, має функцію захисту та брендування.