«Sweet jam» із Запорізької області розширює свій асортимент корисних фруктово-ягідних солодощів, а виробники фруктів та ягід села Георгіївське та інших довколишніх сіл отримають новий надійний канал збуту своєї продукції. «Sweet jam» отримав грантове обладнання для переробки від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та зможе нарощувати виробництво.

«Sweet jam» – бізнес, який створила Валентина Хлєбіна із села Георгіївське Запорізької області. Її сім'я вирощує черешню, абрикоси, груші, яблука, суницю садову, малину з 2005 року. 

- Плодоовочевий ринок стає все більш конкурентним і рентабельність зменшується, крім того, зміна клімату ставить під загрозу отримання якісного врожаю. Ми почали в домашніх умовах переробляти свою сировину на джеми, варення, – розповідає Валентина Хлєбіна. - Коли наше хобі перетворилося на бізнес, постало питання про розширення. Вирішили об'єднатися у вирощуванні та реалізації з родинами Литвиненків і Бутів.

Фермерка вважає, що переробка підвищує рентабельність бізнесу, дозволяє розширити коло покупців, вийти на нові ринки збуту.

- Ми маємо приміщення для організації виробництва, а в нашому селі люди мають багато фруктових дерев, з яких не збирають фрукти, бо не знають, куди реалізувати. Коли ми налагодимо переробку в серйозних масштабах, то будемо корисними і для односельців, - ділиться Валентина Хлєбіна.  

Нове обладнання, а це: сушарка, індукційні плити, морозильна камера, дегідратор, духова шафа, овочерізка, подрібнювач – дозволить розширити асортимент «Sweet jam».

Виробники планують створити лінійку продукції для тих, хто дотримується правильного способу життя, наприклад, варення та джеми без цукру, фріпси, пастилу, сушені ягоди та фрукти.