Платформа агрегує, калібрує, упаковує та продає тепличні овочі, які в цих місцях вирощують майже в кожному дворі. Не дивно, що серед учасників агротуру більше половини мають теплиці площею понад 20 соток. Роботою платформи зацікавилися й представники великих агропідприємств, а також мереж супермаркетів.
Учасники агротуру вивчили досвід Андрія Чорного щодо формування партій (технології, вимоги та стандарти, калібрування, упаковка для продукції) для вітчизняних торговельних мереж і на експорт.
[widgetkit id=444]
- Експорт дозволяє розвантажити внутрішній ринок у разі перевиробництва і запобігти обвалу цін на продукцію, - відмітив фахівець з розвитку плодоовочевого ланцюжка асоціації розвитку «Сільська місцевість Одещини» Олексій Бежан.
Виробники тепличних овочів з села Утконосівка Одеської області кажуть, що подібна платформа необхідна і в їх регіоні:
- У нашому селі все покрито теплицями, але є проблема: обсяг товару обмежений площею. Тому нам потрібно створювати товар відмінної якості. Зараз вивозимо свою продукцію на «Привоз», досить часто об'єднуємося з іншими фермерами, домовляємося. У нас є можливість агрегувати продукцію, але поки немає такого фермера-лідера, як Андрій Чорний.
- На даний момент продаємо свою продукцію на ринок Копані, але зацікавлені в таких агрегаторах, з платформою працювати було б простіше і легше, з'явилася б упевненість, що завжди зможемо продати товар, - зазначає Ірина Євтух, виробник з Херсонської області.
Учасників агротуру також цікавили процес співпраці закупівельних підприємств з фермерами, податкові зобов'язання.
Схожі матеріали
{loadmodule mod_related_items,Схожі матеріали}