Реалізація грантового проекту в березні цього року розпочалася з закупівлі необхідного обладнання для запуску пасіки, а саме: вуликів, рамок, вощини та іншого інвентаря. Студенти університету, Артем Заєць, Максим Сидоренко та Віталій Бурдін, які проходять агроінтенатуру в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, та досвідчені бджолярі, Микола Андрущенко та Олександр Курмачов, провели підготовчі роботи: фарбування вуликів, складання та навощування рамок. Щоб збільшити строк служби вуликів, частину з них проварили у парафіні. У травні на пасіку з Чернівців були завезені 50 бджолосімей породи Карпатка від досвідчених бджолярів-селекціонерів. Для бджіл створили комфортні умови: підготовили поїлки та додаткове харчування на час адаптації. За їх станом постійно слідкують студенти та бджолярі-наставники.

«Пасіка Таврійського державного університету імені Дмитра Моторного –  одна з найбільших навчальних пасік. Студенти нашого закладу вищої освіти будуть не лише працювати з бджолами для виробництва меду, а й вивчати матковивідну справу, що дуже важливо», – зазначив доцент кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Микола Андрющенко.

«Перший медозбір планується вже у червні, перший мед від власної університетської пасіки буде майський, потім плануємо отримати соняшниковий», – розповів Олександр Курмачов.

Нагадуємо, до недавнього часу в ТДАТУ не було власної пасіки, тому студенти отримували та закріплювали знання у навчальних аудиторіях на макетних зразках. Тепер для отримання практичної підготовки є всі умови. Пасіка розташована у зручному місці на території навчального полігону, поряд з садовими насадженнями (с. Нове, Мелітопольського району). Для утримання бджолосімей університет має кормову базу, садові насадження площею 120 га: черешня, абрикос, персик.

Схожі матеріали

{loadmodule mod_related_items,Схожі матеріали}

{loadmoduleid 412}