[widgetkit id=225]

Учасники отримали інформацію про діяльність Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та його цілі, які дають можливість розвитку виробників плодоовочевої продукції через участь в інформаційних заходах, навчання на семінарах, тренінгах та практичних виїзних заходах з обміну досвідом. Також було висвітлено перспективу стати учасниками ланцюжка Виробник-Покупець, і як наслідок розвивати більш стабільний бізнес з виробництва та продажу плодоовочевої продукції. В Баштанському районі переважно вирощують капусту, баклажани, томати, перець.

В ході семінару учасниками було визначено, що однією із проблем в Баштанському районі є зрошення, тому що воду треба підвозити до верхніх дільниць, а це збільшує собівартість продукції. Тому на семінарі були присутні спеціалісти з Баштанського міжрайонного управління водним господарством.

Гостра проблема регіону – збут плодоовочевої продукції. Раніше малі та середні виробники вивозили свою продукцію на Кіровоградську трасу та продавали овочі і фрукти на хаотичних відкритих придорожніх ринках. Після закриття цієї траси виробники мусять возити на Херсонський напрямок, що також впливає на собівартість.

Учасникам була представлена актуальна інформація про інші напрямки збуту, а саме: постачання до супермаркетів як у сьогодення, так і на перспективу. Менеджер з закупівлі плодоовочевої продукції мережі супермаркетів НОВУС в м. Миколаїв Людмила Сазонова детально розповіла слухачам особливості співпраці виробників з супермаркетом, а саме: юридичні аспекти взаємодії, якість та сорти овочів і фруктів, об’єми партій. Основний акцент Людмила зробила на договірній ціні, яка на момент поставки гарантовано буде сплачена за очікувану якість товару.

Наприкінці семінару керівник агропромислового розвитку Баштанської РДА Калашнікова Тетяна Олександрівна висловила щиру подяку за цікаву корисну інформацію та впевненість подальшої плідної співпраці з Проектом, що допоможе розвитку виробництва плодоовочевої продукції в Баштанському районі.