Конференція була організована інформаційною компанією «Інфоіндустрія» в партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. Проект реалізується в Україні Менонітською асоціацією економічного розвитку MEDA за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади (Global Affairs Kanada).

[widgetkit id=365]

Визнані селекціонери і просто закохані в виноград представили на суд відвідувачів виставки близько 200 сортів та гібридних форм винограду, вражали споживачів різноманітністю форм і колірної гами ягід, палітрою смаку та аромату.

Головне, що ми започаткували традицію. Ми збираємося в місті Запоріжжя вже третій рік поспіль, я думаю, що це вже приємна подія для тих людей, які вирощують виноград або хочуть цим займатися, - говорить Дмитро Ніколаєв, менеджер UHBDP. - Цього разу рекордна кількість учасників конференції, все більше людей хочуть займатися виноградарством, думаю, з цим пов'язана така активність. Ми очікуємо, що люди отримають нові знання, знайдуть відповіді на свої питання, можливо, знайдуть контакти, які дозволять вивести бізнес на новий рівень.

Виноград - це не тільки символ достатку та благополуччя, а й причина для справжнього свята спілкування однодумців і смаку життя, свята з майстер-класами, конкурсами, дегустаціями, піснями, танцями. У цьому міг переконатися кожен, хто відклав справи і занурився в атмосферу виставки-конференції. У холі палацу члени журі визначали переможців конкурсів «Чудо-виноград» та«Вінограй», взяти участь у виборі вина, що заслуговує приз глядацьких симпатій, могли всі бажаючі. У різних залах «Козак-Палацу» відвідувачі осягали тонкощі процесу перещеплення, знайомилися з впливом мікоризи на врожайність винограду. А в конференц-залі провідні українські вчені, виноградарі, виробники засобів захисту рослин та добрив обговорювали перспективи виноградарства і виноробства в Україні, ділилися досвідом та прогнозували перспективи розвитку виноградної галузі.

Так, Національний науковий центр Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова (м. Одеса) на сьогоднішній день вивів понад 130 сортів та форм. Гібридний фонд нараховує понад 15 тисяч рослин 200 комбінацій схрещування. Як розповіла Ірина Ковальова, старший науковий співробітник відділу селекції, генетики та ампелографії ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова», асортимент інституту є основою для ведення адаптивного виноградарства. Співробітники інституту займаються не тільки створенням базової колекції, відбираючи для селекційного процесу найбільш адаптовані до місцевих умов сортозразки, але й створюють сорти з генетично обумовленою стійкістю до основних патогенів, долаючи сприйнятливість високоякісних європейських сортів генами американських видів з високими показниками стійкості. Створення складних міжвидових гібридів, що відрізняються адаптивністю та продуктивністю, дозволяє вирощувати виноград, застосовуючи не більше 4-5 обробок пестицидами, що забезпечує екологічну безпеку продукції і підвищує рентабельність її виробництва.

Учасники конференції наголошували на адаптивному виноградарстві, яке включає в себе багато компонентів: підбір сортів та підщеп, що підвищують продуктивність рослин, оптимізація посадкових відстаней, типів опор, формування, збалансована система харчування і водопостачання, динамічна система захисту винограду від шкідників та хвороб.

Не менш насиченим був і другий день конференції. Виноградарі познайомилися з роботою відомих в Україні запорізьких селекціонерів-любителів та професіоналів: Андрія Карпушева, Віталія Загорулько та Віктора Севериненко. Деякі отримані ними гібриди стали переможцями виставок, ці гібридні форми прагнуть дістати виноградарі України і не тільки. Учасники конференції дегустували сорти винограду, про які тільки читали або чули від колег, обмінювалися секретами технології вирощування та захисту, а восени зможуть придбати підщепи вподобаних гібридів та форм. Виноградарі зізнаються, що їх захоплення приносить не тільки задоволення, але й додатковий прибуток. Все більше фермерів спрямовують свій погляд на цю ягоду, вирощування якої, хоч і клопітка, але прибуткова та перспективна справа.