2015.11.19 NSV 3351«Наразі у фонді підтримки фермерських господарств працює програма безвідсоткових кредитів. Де-факто вони є ключовою програмою підтримки фермерських господарств. Однак, ця допомога є незначною, оскільки в цьому році було виділено 24 млн грн на всю Україну. В середньому це 1 млн гривень на область, враховуючи те, що можна отримати не більше 250 тис грн. Кількість господарств на всю Україну, які змогли отримати ці кошти – це 158 господарств. Це є неприпустимим, оскільки в Україні 40 тис. фермерських господарств», - підкреслив Іван Слободяник.

«Сьогодні в середньому адміністративні витрати на гектар складають 3 тис. ррн, і це разом з виплатами по паях, якщо земля орендована. При витратах на гектар по пшениці в середньому 13 тис. Грн теж можна по-різному вважати, тому скажу в середньому, і при тій ціні зерна, рентабельність якої сьогодні є досить проблемною. При скасуванні спецрежиму, а також фіксованого податку де-факто, якщо його платити - збільшиться кількість збиткових підприємств, в свою чергу, це призведе до тінізації сільського господарства »- підкреслив він.

Він також нагадав, що Асоціація фермерів категорично проти відміни спецрежиму ПДВ: «Можна диверсифікувати, до 100 га – зробити єдиний фіксований податок, від 100 га до 3000 – спрощений податок, і від 3000 тис і більше – запровадити загальну систему оподаткування».

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua