2016.01.11 1437521326

При цьому експерт підкреслив, що система оподаткування в сільському господарстві, де об'єктивно існують особливі умови господарювання, повинна зберегти свою стимулюючу спрямованість.

«Серед іншого, це повинно проявлятися в застосуванні спрощених механізмів справляння та адміністрування податків, особливо при оподаткуванні суб'єктів малого та середнього аграрного бізнесу. За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, запропонований Міністерством фінансів України варіант реформування спеціального режиму справляння податку на додану вартість для сільгосппідприємств не забезпечить очікуваного зростання надходжень до Державного бюджету України, при існуючих пропорціях експорту та виробництва зернових і технічних культур. У свою чергу, таке рішення завдасть відчутної шкоди для аграрної галузі економіки з відповідними наслідками для сільськогосподарської зайнятості», — підкреслив він.

За словами експерта, «реформа системи оподаткування повинна здійснюватися на системних засадах на основі науково обґрунтованих методологічних підходів, а диференціація умов оподаткування — на основі науково розроблених критеріїв».

Нагадаємо, новий Податковий кодекс фактично скасовує спрощену систему оподаткування в АПК.

Джерело: http://agravery.com