2016.08.04 family farms

"Поки що з цих п'яти необхідних європейських норм у нас впроваджено лише одну: можливість працювати на рівні з іншими типами господарств без реєстрації юрособи і зберігаючи відносини між учасниками сімейного господарства в рамках цивільного (сімейного) права — з тією ж солідарною відповідальнстю і спільно-сумісними правами, які визнаються при виховавнні дітей, споживчому кредитуванні і т.ін.

Але нам залишається імплементувати ще чотири норми:

Я прибічних членських внесків в обласні палати 50 грн з гектару чи голови ВРХ як зв’язаної умови доступу до податкових пільг (єдиного і автомату по ПДВ) і використання цих коштів на навчання і поширення практик в першу чергу серед сімейних-фермерів, що переходитимуть з ОСГ з обов’язковим одержанням експлуатаційного дозволу по харчовій безпеці.

Лише за цих умов є шанс говорити, що перед сімейним фермерством в Україні будуть зняті всі бар єри для паралельного до великих господарств швидкого розвитку. І саме це є одним із головних завдань по євроінтеграції нашого сільського господарства, яке, сподіваюсь, буде швидше виконуватись новим керівництвом галузевого Міністерства."