Відомий виробник винограду ТМ «Шалені доли» приватне виробничо-комерційне підприємство "ВІН'С" розширило лінійку своєї продукції за рахунок переробки. У сезоні 2021 року 1750 кг винограду переробили на 350 кг пастили та ізюму.

Господарство вже декілька років займається вирощуванням столового  винограду і реалізовує продукцію на свіжому ринку. Серед виробників існує велика конкуренція, споживач дуже вимогливий до якості продукції. До того ж, строки реалізації винограду невеликі – 3-4 місяці. 

Голова компанії Тетяна Шмаглюченко помітила, що серед винограду кишмишних сортів утворюються гронки невеликих розмірів, які не користуються популярністю на свіжому ринку. Було прийнято рішення використовувати такий врожай для переробки, а саме для виготовлення ізюму та пастили. Як показав цей рік, це продовжило присутність компанії на ринку, вона залишилися в зоні уваги й взимку та отримала додаткові кошти. 

У вересні 2021 року ПВКП "ВІН'С" отримало грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та придбало камеру сушильну IDC 100, у якій і створюється новий продукт.

Переробка – це додатково 2 робочі місця на 1.5 місяця для двох жінок. Деякий час пішов на вивчення роботи інфрачервоної сушарки та пристосування до виготовлення пастили та ізюму, адже це новий досвід для групи. В наступному році планують запустити обладнання трохи раніше та збільшити обсяг переробленої продукції.