Організатором виступив Інформаційно-консультаційний центр «Агро-Таврія».

[widgetkit id=455]

В конференції взяли участь: представник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Андрій Іванов та ДП “Запоріжжястандартметрологія” Олександр Постол, провідні фахівці із національних, міжнародних і приватних стандартів якості, безпеки харчових продуктів та систем управління Андрій Гармаш та Юлія Слива, а також національний менеджер проекту ITC в Україні Альона Коломойцева. Про перспективність сертифікації виробників сільськогосподарської продукції в своїх країнах розповіли директор програми “Farmer to Farmer” (USAID Арменія) Макріта Авджян та консультант Міністерства сільського господарства держави Ізраіль Борис Бордман.

Учасники конференції дізнались про те, які вимоги українського харчового законодавства стосуються виробників первинної продукції плодоовочівництва та бджільництва, в тому числі щодо реєстрації, відповідальності, прав та обов’язків виробників та контролюючих органів, а також, коли необов’язкові стандарти стають обов’язковими, чи є необхідність розробляти ТУ, на що слід звертати увагу під час вибору сертифікаційного органа та випробувальної лабораторії.

Спікери порекомендували, на які національні, міжнародні та приватні стандарти слід в першу чергу звернути увагу виробникам та переробникам первинної продукції, підприємствам із зберігання, логістики та реалізації сільськогосподарської продукції на початку робіт з виведення господарства на світовий рівень забезпечення якості та безпечності продукції.

Учасники конференції познайомилися з особливостями виробництва харчової продукції за вимогами стандартів органічного виробництва, дізналися про тенденції українського та світового ринку органічної продукції та про можливості розширення ринку сбуту виробленої продукції з сертифікатом органічного землеробства.

Найбільш поширені стандарти з управління безпечністю харчових продуктів - це ISO22000 та FSSC22000, сертифікація за цими стандартами сприяє сталим продажам.

Експерти розповіли про виробництво первинної сільськогосподарської продукції за вимогами приватного стандарту світового рівня GlobalG.A.P, а саме про те, з чого почати роботу з впровадження, як перевірити своє підприємство власними силами, з чого складається вартість сертифікації, де визнаються сертифікати, які вигоди отримує виробник від впровадження вимог стандарту і які від сертифікації.

Корисним було знайомство з інструментами Trade Helpdesk, Trade Map, Market Access Map, Standards Map, за допомогою яких виробник вже на етапі планування виробництва має можливість проаналізувати експортний потенціал майбутнього продукту, виявити найбільш привабливий експортний ринок, визначити бар’єри в торгівлі (включаючи сертифікати, вимоги щодо якості та безпечності продукції), отримати справжній довідник щодо правил імпорту та податків на ринку ЄС.

Під час конференції учасники заходу мали можливість поспілкуватись із фахівцями та вирішити питання власного бізнесу в розрізі тем докладів.