[widgetkit id=133]

В Арбузинці 18-го лютого та у Врадіївці 24-го лютого пройшли партнерські заходи з презентації Проекту та консультування дрібних виробників плодоовочевої продукції фахівцем Миколаївського національного аграрного університету. В кожному із заходів взяли участь майже по 60 осіб. Наталія Володимирівна Нікончук, кандидат с/г наук, доцент аграрного університету надала учасникам заходу інформацію про діяльність ґрунтово-агрохімічної лабораторії Миколаївського національного аграрного університету та відповіла на різноманітні запитання щодо особливостей підготовки та обробки ґрунту.

Значну допомогу в підготовці заходів надали Арбузинська та Врадіївська центральні районні бібліотеки, які є одними із самих активних помічників Фонду ЛАСКА в інформуванні мешканців сіл про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Врадіївська центральна районна бібліотека та Новогригорівська сільська-бібліотека філія Арбузинської ЦБС стали переможцями з проведення інформаційних кампаній конкурсу «Допоможи своєму односельцю стати учасником Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва» за зняті бібліотекарами відео-ролики.

Семінари «Вирощування овочів в закритому та відкритому ґрунті» за участі фахівців-консультантів та товаровиробників відбулись 19-го лютого в м. Вознесенськ, 20-го лютого в м. Миколаєві (для Миколаївського та Жовтневого районів) й 2-го березня в селі Дорошівка Вознесенському районі. В кожному із заходів взяли участь більше ніж по 30 осіб та представники добре відомого на Миколаївщині Фермерського господарства «Владам» - Олена Кубай, Павло Блащук, Сергій Футей, Борис Блащук, представник селекційної компанії «Yuksel» Сергій Дзюба та представник компанії «Агрісол» Дмитро Михайлюк.

У своїх виступах фахівці ділилися знаннями і досвідом по вирощуванню овочів, починаючи від вибору посівного матеріалу, засобів живлення рослин, добрив і закінчуючи хворобами рослин на прикладах продукції компаній «Yuksel», «CLAUSE», «Козир» і «Фолік». Дуже важливими та актуальними для всіх учасників семінарів були виступи Олени Кубай – завідуючої агролабораторією ФГ «Владам», в яких вона зробила аналіз проблем та основних захворювань рослин у 2015 році і надала рекомендації щодо методів їх запобігання. На семінарі в селі Дорошівка, яке славиться своїм перцем далеко за межами Вознесенського району, фахівці приділили особливу увагу вирощуванню гібридів солодкого перцю та догляду за ним.

Приємним завершенням семінарів був розіграш призів для їх учасників від компаній-товаровиробників.

Якщо Ви зацікавлені в тому, що подібні заходи були проведені у Вашому районному центрі або у Вашому селі, контактуйте з Іриною Купрієвич – виконавчим директором Фонду ЛАСКА, консультантом Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва за телефоном 067-514-7080 або електронною поштою irina.kuprievich@gmail.com