[widgetkit id=292]

За радянський часів у Балтському районі (північ Одеської області) вирощування садів (насіннєвих та кісточкових) було дуже розповсюдженим явищем. Але останнім часом ця традиція була втрачена і більшість садів району прийшли до занепаду. Деякі фермери Балтського району цікавляться розвитком (відродженням) цього напрямку, тому на прохання асоціації фермерів Балтського району, громадська організація «Центр розвитку села» органузівала такий захід, на який були запрошенні фахівці та практики з цих питань.

Відкрив захід Крижановський Володимир Тимофійович (головний агроном ТОВ «Підгур’ївське», с. Мічурине, Первомайський район, Миколаївська область). У своїй доповіді фахівець охопив агротехнічні питання закладання молодого саду (оцінка погодно-кліматичних умов, вибір ділянки та підготовка ґрунту для закладання саду, вибір культур, сортів, формування та схеми посадки, особливості агротехнічного догляду молодого саду, формування крони та прийоми обрізання для насіннєвих та кісточкових культур). Окрім того, ТОВ «Підгур’ївське» спеціалізується на вирощуванні високоякісних саджанців насіннєвих та кісточкових дерев, тому фермери могли отримати консультації також і з цих питань.

Доповідь Свіргоцького Миколая Миколайовича (ТОВ «Агроскоп Інтернешнл») була присвячена основним хворобам та шкідникам плодових культур, а також методам боротьби з ними. Переглянути презентацію.

Сучасні методи догляду за садами потребують поєднання традиційних (хімічних) та біологічних засобів захисту. Виступ Богач Григорія Ілліча (ТОВ «Центр Біотехніка») була спрямована на розкриття питань про «Використання біологічних засобів захисту рослин в саду». Переглянути презентацію.

Представник компанії «AGRID» Вашурін Костянтин представив продукцію підприємства, яка допомагає садівникам покращувати якість та кількість плодоовочевої продукції. Зокрема фермери дізналися про такі матеріали як: кембрік, агротканина, агроволокно, сітка для затінення, захисту від птахів тощо, без яких неможливо вирощування інтенсивних плодових садів. Переглянути презентацію.

Громадська організація «Центр розвитку села» висловлює подяку Балтській районної державній адміністрації (управління агропромислового розвитку) за надання приміщення для проведення заходу.