[widgetkit id=321]

Цільовою аудиторією семінару виступили представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів відомств та служб, міжнародної технічної допомоги, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, сільгосптоваровиробники Херсонщини, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Допомогу в організації цього дійсно важливого заходу надав Департамент агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації. Семінар носив роз’яснювальний характер та був складовою частиною Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та спів фінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку MEDA.

Варто зазначити, що конкурс проектів, оголошений УПБРП у рамках Програми зустрічних грантів, має на меті підтримку інноваційних рішень в сфері захисту навколишнього середовища, які представляють цінність для виробництва плодоовочевої продукції та післязбирального доробку.

Представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які наразі створюються та починають свою діяльність у селах області, мають актуальні проблеми на місцях, які треба вирішувати вже сьогодні. Допомогу у цьому може надати заявлена UHBDP Програма зустрічних грантів. Важливо лише сформулювати ініціативу, яка б охоплювала просування, адаптацію та покращення засобів захисту навколишнього середовища, послуг чи практик.

Усі деталі подання заявок на участь у Програмі зустрічних грантів, відповіді на поширені запитання, роз’яснення щодо можливостей пошукачів та їх впливу через участь у Проекті на ситуацію у власних громадах й були висвітлені організаторами семінару.

Для людей були розроблені спеціальні анкети, які мають на меті зібрати думки та побажання членів ОТГ щодо наявності існуючих проблем та шляхів їх вирішення. Аналіз цих анкет дасть можливість нам, громадській організації «Земля Таврії», сфокусуватися та спрямувати зусилля на дієву допомогу нашим клієнтам та партнерам.

Під час семінару та відразу після його закінчення з’являлися жваві дискусії серед учасників щодо їх бачення власної ролі у розвитку територіальних громад, перешкод та проблем, які заважають мати ті результати, що були можливі раніше при існуванні інших економічних та політичних реалій. Але ситуація змінилася і тепер варто усвідомити, що треба змінювати мислення й характер дій, щоб адаптуватися до нових умов.

Керівник Департаменту АПР ХОДА зауважив, що з боку адміністрації надається допомога й сприяння інформаційно-консультативного характеру аби люди могли вчасно зорієнтуватися та уникнути економічних втрат. Він порадив розібратися у Програмі зустрічних грантів, щоб скористатися можливістю створити додану вартість у виробництві плодоовочевої продукції чи післязбиральної обробки завдяки впровадженню інноваційних рішень на місцях.

Було багато запитань та пропозицій до представника UHBDP В. Терновського та керівника ГО «Земля Таврії» О. Синюка щодо тих чи інших складових конкурсу проектів. Треба зазначити, що жодне з запитань не залишилося без відповіді, а дехто вже почав заповнювати бланк заявки просто у холі Департаменту. Відчувалося, що тема та зміст заходу нікого не залишили байдужими.

Отже, чекатимемо на резонанс серед ОТГ та готових до подання заявок на спів фінансування від UHBDP, тим більше, що важливих та гострих проблем більше ніж достатньо.