1. Програма Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини для менеджерів “Fit for Partnership with Germany”

Програма дає змогу українським підприємцям та менеджерам підвищувати професійні компетенції у сфері ведення бізнесу, а також набувати нових компетенцій для ведення зовнішньоекономічної діяльності, встановлювати ділові контакти з німецькими та іншими іноземними партнерами (з огляду на глобальний характер Програми), сприяти просуванню української продукції та послуг на міжнародних ринках. 

У 2020 році українським менеджерам / підприємцям і підприємствам пропонуються групи наступних форматів: (1) Економічна кооперація (без галузевої специфіки) та (2) Економічна кооперація за напрямками:

  1. Економічна кооперація в аграрному секторі, виробництві продуктів харчування
  2. Економічна кооперація в сфері енергоефективності
  3. Економічна кооперація в секторі охорони здоров’я / індустрія охорони здоров’я
  4. Industry 4.0
Термін дії 31.12.2021
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Пошук партнерів
Хто може подаватись Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес
Виконавець Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Сфера діяльності Виробництво, Послуги, Торгівля, Будівництво, Сільське господарство, Транспорт, Інформаційні технології (ІТ)
Офіціна сторінка https://bit.ly/2NLgCen

2. Малі гранти 2020 від Посольства Словацької Республіки в Києві

Для реалізації проектів у наступних галузях: освіта, охорона здоров’я, державне управління, та побудова громадянського суспільства, безпека харчових продуктів, сільське господарство, інфраструктура та стале використання природних ресурсів, створення ринкового середовища.

Проєктні пропозиції мають бути надіслані в електронній формі (email: emb.kiev@mzv.sk), а також в паперовій формі до Посольства Словацької Республіки в Києві. Максимальна сума безповоротної фінансової допомоги становить 10 тисяч євро за проєкт. Максимальна кількість обраних проєктів обмежена бюджетом, який становить 40 тисяч євро

Термін дії 15.10.2020
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Хто може подаватись Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес, Організації підтримки бізнесу (членські бізнес асоціації, громадські організації, благодійні фонди тощо)
Виконавець Словацьке агентство з міжнародного співробітництва та розвитку
Сфера діяльності Послуги, Розвиток бізнес-середовища
Офіціна сторінка https://bit.ly/31zycKh

3. Конкурс у сфері управління відходами

Компанія Veolia в Україні оголошує конкурс бізнес-проектів у сфері управління відходами “Крок за кроком до кругової економіки”. Нове законодавство у сфері управління відходами, що розробляється в Україні, вносить багато змін у цю сферу та ґрунтується на принципах та підходах Європейського Союзу. З огляду на це ми шукаємо проекти, а також підприємців та інженерів, які мають реальні ідеї, бізнес-концепції або послуги, що засновані на європейському досвіді і адаптують існуючі рішення до української реальності.

На конкурс можна подавати проекти, що реалізуються в будь-яких регіонах України або на всій її території. Водночас, пріоритет буде наданий проектам, реалізація яких планується в містах/регіонах, де компанія Veolia вже має свої виробничі потужності: Київ, Тернопіль, Чернівці та відповідні області.

Термін дії 31.07.2020
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Хто може подаватись Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес
Виконавець Veolia Україна
Сфера діяльності Виробництво
Соціальні мережі https://www.facebook.com/veoliaprojectscontest/
Офіціне оголошення https://bit.ly/2VBy5df

4. Гранти на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки. Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ)

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає грантові заявки від українських малих та середніх підприємств (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес.

В рамках гранту заходи з розширення бізнесу можуть бути спрямовані на підвищення продуктивності та збільшення виробництва, вихід на зовнішні ринки, розширення асортименту продукції, підвищення ефективності бізнесу завдяки запровадженню інноваційних та ІТ-рішень тощо.

Заявниці повинні надати факти, які підтверджують та демонструють потенціал для збільшення продажів та/або залучення інвестицій в результаті запропонованої грантової діяльності. Найкраще, якщо для обґрунтування прогнозів очікуваних результатів запропонованої грантової діяльності заявниці нададуть аналітичні документи, наприклад, перспективи ринків, аналізи ринків, стратегії розвитку бізнесу тощо.

Важливо: Запитом на подання грантової заявки вимагається внесок грантоотримувачки у розмірі щонайменше 25% від загального бюджету грантової діяльності. Очікується, що сума кожної грантової угоди без внеску грантоотримувачки становитиме орієнтовно 300 000 грн.

Дедлайн 30.07.2020
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Хто може подаватись Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес, яким керують або володіють жінки
Виконавець «Кімонікс Інтернешнл Інк.»
Сфера діяльності Виробництво, Послуги, Інформаційні технології (ІТ), Розвиток бізнес-середовища
Деталі http://bit.ly/37n2Dm4

5. Конкурс про впровадження стратегічних планів ОТГ щодо охорони довкілля

Мета конкурсу: Сприяння ефективному розвитку ОТГ в межах затверджених Стратегій щодо охорони довкілля. Підтримати впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні шляхом сприяння практичній реалізації довгострокових / середньострокових стратегічних планів розвитку ОТГ щодо охорони довкілля, які було затверджено радами відповідних громад.

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні фонди, які мають щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері місцевого розвитку (зокрема, розробки та впровадження стратегічних планів розвитку ОТГ) та / або охорони довкілля, а також досвід розробки та впровадження стратегічного плану у громаді, на території якої передбачається здійснювати проєктну діяльність. 

Дедлайн 28.07.2020
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Заявник Громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні фонди, які мають щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері місцевого розвитку
Виконавець Міжнародний фонд «Відродження»
Сфера діяльності Реформи місцевого самоврядування у галузі охорони довкілля
Деталі https://bit.ly/31IngdA

6. Фермер онлайн: запит на подання заявок на одержання субгранту

Проект АГРО запрошує українські недержавні підприємства та фізичних осіб- підприємців, що відносяться до категорії ММСП (мікро, малих та середніх підприємств) та основним видом діяльності яких є виробництво та/або online торгівля продуктами харчування, до участі у конкурсі концепцій на реалізацію проекту «Фермер онлайн».

Мета цієї діяльності полягає у наданні допомоги ММСП започаткувати продажі своїх харчових продуктів через онлайн-канали збуту.

Заявники повинні запропонувати стратегії для реалізації субгрантового проекту відповідно до наведеного опису із застосуванням інновацій, що відповідають сильним сторонам їхньої організації.  Цим запитом на подання заявок на грант передбачається внесок субреципієнта у розмірі щонайменше 20% від суми субгранту. Внесок субреципієнта - це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту

Дедлайн 17.07.2020
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Заявник Організації, що працюють з малим і середнім бізнесом
Виконавець Проект АГРО - це п’ятирічний проект, що фінансується USAID і реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл
Сфера діяльності Торгівля агро продукцією он-лайн
Деталі https://bit.ly/2VIxExM

7. Міністерство Закордонних Справ Японії  Грантова допомога по проектах безпеки людини Кусаноне

Мета: За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науководосліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.  Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

Будь яка некомерційна організація може стати одержувачем програми Кусаноне. Єдина вимога – це повинна бути неприбуткова організація, що виконує основні проекти  розвитку. Приклади потенційних реципіентів допомоги: місцеві та міжнародні неурядові організації (незалежно від країни приналежності), лікарні, початкові школи, науково-досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації. 

Аплікаційну форму та додаткову інформацію про програму Кусаноне Ви можете знайти на сайті Посольства Японії в Україні http://www.ua.embjapan.go.jp або зателефонувавши в Посольство (дні та години прийому: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 12:30, тел. (38-044) 490-70-76, факс (38-044) 490-5502, e-mail: kusanone@kv.mofa.go.jp). 

Дедлайн На постійній основі
Територія програми Вся Україна
Вид допомоги Безповоротна фінансова допомога
Заявник Місцеві та міжнародні неурядові організації (незалежно від країни приналежності), лікарні, початкові школи,
науково-досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації.
Виконавець Посольство Японії в Україні
Сфера діяльності Освіта, суспільний добробут, допомога прошарку наседення, що терпить нужду, навколишнє середовище
Деталі https://bit.ly/2ZBWnoK

Джерело: https://greenval.org