398 960x540

Яровий і озимий часник – що краще?

Часник можна вирощувати двома способами: яровим або зимовим, коли посадку проводять восени. Зимова посадка часнику має цілий ряд істотних переваг:

Тому фахівці, а також любителі з багатим досвідом, рекомендують висівати часник саме під зиму.

Вибір ділянки

Для правильного вибору місця під озимий часник потрібно дотримуватися двох основних умов. Перш за все, ділянка не повинна перебувати в низині, де навесні будуть скупчуватися талі води. У цьому випадку успішно перезимували часник вимокнет. Після цього він навіть якщо зійде, то рости буде кволим, хворим і гарного врожаю не дасть.

Друга умова – дотримання сівозміни, який в агротехніці вирощування даної культури відіграє чи не вирішальну роль. Кращими попередниками є бобові, кабачки, а також гарбуз. Ні в якому разі не можна садити часник на ділянці, де до цього були грядки картоплі або томата. Це не тільки негативно впливає на врожайність, але також підвищує ризик ураження рослин фузаріозом.

posev posadka rediski 4

Підготовка грядок

Посадковим роботам повинна передувати ретельна підготовка грунту, приступати до якої потрібно вже в останні дні літа. Перш за все, ділянку потрібно перекопати, звільнити землю від коренів бур'янів, а потім рівномірно розподілити по всій площі добрива. Дана культура дуже добре відгукується на органіку, тому перегній або компост потрібно вносити особливо щедро – від 3-4 кг на кв. м. при нормальній родючості грунту, до відра на 1кв. м. якщо городня земля бідна живильними речовинами. А ось свіжий гній вносити протипоказано, так як в цьому випадку часник дає багато пера, а також виявляється вразливим перед основними хворобами та шкідниками. Гній можна використовувати для удобрення грунту, якщо внести його під попередню культуру, щоб він встиг як слід переробити. З мінеральних добрив на кв. м. майбутньої грядки вносять 20-30 г нітрофоски, а також стакан звичайної золи.

Глибина загортання добрив – 20 см, тобто штик лопати. Після цього землю вирівнюють і приступають до формування грядки. Вона може бути будь-якої форми, довжини і ширини, головне, щоб було зручно садити часник, а потім доглядати за ним. До часу посадки грядка обов'язково повинна ущільнитися, тому можна пару раз пролити її водою.

Підготовка посадкового матеріалу

Посадковий матеріал може бути різним:

Зубки або «яблучка» більш кращий варіант, так як бульбочки відрізняються меншою схожістю.

Відібраний для посадки під зиму матеріал повинен бути високої якості, здоровий, без пошкоджень. А щоб полегшити процес посадки, потрібно відкалібрувати зразки.

na foto protsess vysadki chesnoka

Технологія посадки і вирощування озимого часнику з бульбочек чи зубчиків

Самий підходящий період – друга половина вересня. Зазвичай, у цей час до настання серйозних стійких заморозків залишається не менше 2-3 тижнів, так що зубчики, яблучка і бульбочки встигнуть окоренной, але для зав'язування листя при цьому справа не дійде. От якщо приступити до посадки у відкритому грунті раніше покладеного терміну, то рослини не тільки зміцніють, але й зійдуть. У результаті, вся надземна частина вимерзне, що призведе до заг
ибелі часнику. Так що затягувати також не варто, так як в цьому випадку на часник негативно вплинуть холоду, через що по весні сходи будуть малочисельними і кволими.

Безпосередньо перед посадкою потрібно пролити грунт соляним розчином – на 10 л води склянку темної крупної солі. Це допоможе позбутися від основних шкідників часнику, напередодні зими сховалися в глибинних шарах грунту. Потім, коли грядка просохне, на ній робляться борозенки, глибина яких залежить від типу використовуваного посадкового матеріалу. Для бульбочек це 2-3 см з відстанню між паралельними рядками 15-20 см. Для зубців і яблучок заглиблення повинне бути близько 5-8 см, а відстань між сусідніми борозенками – 10-15 см. бульбочки висаджуються з кроком 2-3 см, зубчики і яблучка в залежності від того, до якого сорту вони відносяться – стрілки або нестрелкующіеся. У першому випадку витримують 10-15 см, у другому 6-10 см.

Ось така вона посадка і вирощування озимого часнику на городі на дачі під зиму у відкритому грунті – вигідна і легка.

Джерело: http://e-ogo.com.ua