2016.03.11 zamorozka yagodi

«У поточному році сильно знизилася платоспроможність населення, що і стало основною причиною скорочення споживання нашої продукції, — зазначив один з виробників «заморозки». — На превеликий жаль для виробників заморожених овочів і фруктів, наша продукція не є товаром першої необхідності, тому споживачі не готові вести закупівлі в тому ж обсязі, як, наприклад, рік тому».

Одним з головних доказів зниження споживання «заморозки» в Україні є і скорочення імпорту даної продукції в країну.

Так, за даними офіційної статистики, в період з липня по лютий-2015 сезону/16 на український ринок було відвантажено трохи більше 5 тис. тонн плодоовочевої «заморозки», що на 17% менше, ніж в аналогічний період сезону 2014/15.

У той же час, експерти проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» відзначають, що в зв'язку з падінням внутрішнього споживання виробники змушені були більше експортувати. Як наслідок, експорт «заморозки» в поточному сезоні вже в 1,6 рази більший, ніж в аналогічний період сезону 2014/15. Для порівняння: за 8 місяців сезону-2015/16 Україна експортувала 37 тис. тонн заморожених фруктів і овочів, тоді як в ті ж місяці сезону 2014/15 обсяг поставок на зовнішній ринок склав не більше 23 тис. тонн. При цьому учасники ринку не виключають, що вже в найближчі дні торгово-закупівельна діяльність в даному сегменті може активізуватися, так як щорічно з початком Великого посту попит на плодоовочеву «заморозку» традиційно зростає.

Джерело: http://agravery.com