В Україні впродовж останніх років спостерігається тенденція зростання споживання фруктів та овочів. З розрахунку на одну особу споживання даної продукції збільшилось на 10%, але цей показник все ще залишається нижчим за світові стандарти. Та експерти плодоовочевого ринку переконані: незабаром на Україну чекає збільшення виробництва овочів, фруктів та ягід.

Плодоовочеві перспективи, передумови необхідні для ефективного ведення плодоовочівництва та світові тенденції на ринку обговорювали в рамках виставки-конфернції «Сучасне плодоовочівництво 2016».

Захід був організований інформаційним агентством «Інфоіндустрія» в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та проходив 25-26 серпня 2016 року в м. Херсон.

Плодоовочевий сектор - це один із перспективних секторів агробізнесу. Про це свідчить найперше чимала увага учасників ринку до цього сектору.

Трендом на ринку плодоовочівництва на сьогодні є всесвітня зміна підходів людства до харчування: перехід до здорового харчування виводить на ринок більше нових, так званих нішевих, овочевих культур. Саме цьому сегменту плодоовочевого ринку була присвячена перша сесія заходу. Зіновія Єлінська – агроном-консультант ТОВ «Владам Юг» розкрила основні технології вирощування та питання захисту баштанних культур. Володимир Дмітрієв – власник розсадника плодово-ягідних культур «Брусвяна» представив учасникам основні ягідні культури, які вирощуються в Україні в малих об’ємах. За словами експерта такі нішеві ягоди, як журавлина, горобина, актинідія, райські яблука, глід дозволять зробити плодоовочевий бізнес прибутковим. Однією із найбільш затребуваних ягідних культур, яких не вистачало для української медицини в 2015 році виявився лимонник. Те саме можна сказати і про броколі, спаржу тощо, які вже сьогодні є надто популярними у Європі та світі. Основні питання вирощування спаржі розкрила і обґрунтувала Абселямова Ельвіра – консультант з ягідництва.

Основними економічними аспектами вирощування грецького горіха поділився з фермерами Віталій Радько – представник Українського інституту горіхоплідних культур. Незадовго, на думку експертів, нішеві культури стануть більш споживаними в Україні. Це зможе відкрити для вітчизняних агровиробників нові перспективи. До того ж, нові продукти принесуть із собою нові можливості для переробної галузі.

Увагу учасників конференції також привернула тема живлення та захист у рослин. Керівник представництва ВКП «АДОБ» в Україні Сергій Васюхно розкрив аграріям способи живлення яблуні та овочів за допомогою польських мікродобрив. Представник компанії особливу увагу приділив погоднім умовам, за яких не можна підживлювати рослини. Як підвищити рентабельність вирощування овочів, ягідників, садів та винограду із збільшенням рівня урожайності за допомогою органо-мінеральних добрив – гуматів, знає Олександр Борисюк – регіональний представник ТОВ «АГРОТЕХНОСОЮЗ». Основні аспекти живлення плодів та овочів із наданням рослинам усіх необхідних елементів розкрили учасникам заходу Денис Миргород (компанія «АгріСол») та Сергій Адаменко (ТОВ «Укравіт Агро»).

Зрошуване землеробство сьогодні характеризується високою та сталою продуктивністю. На поливних землях виробляється понад 60% овочів та значна частина плодово-ягідної продукції. Саме тому проблеми зрошення овочевих, про які детально розповів доцент НУБіП Юрій Слєпцов, викликали у слухачів значний інтерес.

Тема захисту рослин була завжди актуальною в сільськогосподарському виробництві. Як захистити плодоовочеві культури від шкідників та хвороб розповів представник ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» - Костянтин Лагутенко. Актуальним питанням на сьогодні для аграрїїв є особливості боротьби з повитицею. Цю проблемо вичерпно розкрив Олександр Гончаров - науковий співробітник по агрономії компанії «Агросфера LTD». Обладнання для переробки плодоовочевої продукції компанії «Толсма Україна LLC» представив Ігор Гурін

Усього виставка-конференція «Сучасне плодоовочівництво 2016» зібрала близько150 представників плодоовочевого сектору України, які прийняли участь як слухачі та надали різноманітну продукцію для виставки.