30.09.2015 resize 1353484186«Після скасування мораторію ціна на землю не буде низькою. Подібні очікування — сильне перебільшення. Земельна спілка провела опитування в усіх регіонах України, в результаті якого з'ясувалося, що кількість бажаючих продати земельний пай — невелика. Люди просять ціну близько 50-100 дол. за сотку. Тобто в середньому ціна пропозиції становить 5-10 тис. дол. за гектар. Цей ринок сильно переоцінений» — повідомив Андрій Кошиль, голова Земельної спілки України.

Однак експерти застерігають, що ціна середнього земельного паю в 4 га і ціна великого земельного масиву завжди буде відрізнятися в перерахунку на гектар.

«Нагадаю, що інвестор завжди націлений на великий масив сільськогосподарських земель. Середній земельний пай в 4 га, особливо якщо земля знаходиться в середині поля — великому інвесторові не цікавий», — зазначає Андрій Кошиль.

З цієї ж причини ціна державних земель сільськогосподарського призначення буде вище.

«Ціна на сільськогосподарську землю державної власності буде в рази вище дрібних ділянок у приватних руках», — заявив Андрій Мартин, експерт із землеустрою.

Мартин також зазначив, що регулювання державою ціни на землю сільськогосподарського призначення заздалегідь приречене на невдачу.

«Якщо мінімальна ціна на 1 гектар сільськогосподарської землі буде встановлена державою, вона не буде працювати. У договорі будуть вказувати фіктивну суму, а реальна ціна — буде досягнута в результаті особистої домовленості продавця і покупця», — запевнив він.

Джерело: http://agravery.com