В Україні після скасування мораторію ціна на землю сільськогосподарського призначення низькою не буде, але селяни не прагнуть масово продавати землю. Ціна пропозиції земельного паю на сьогодні знаходиться в діапазоні 5-10 тис. дол. за гектар. Цей ринок сильно переоцінений.

Можливе скасування мораторію і цінові очікування на ринку земель сільськогосподарського призначення експерти обговорили 25 вересня в ході круглого столу «Чи повинен український селянин мати право розпоряджатися своєю землею?», організованого Земельною спілкою України, про це повідомляє «Інфоіндустрія».

«Після скасування мораторію ціна на землю не буде низькою. Подібні очікування — сильне перебільшення. Земельна спілка провела опитування в усіх регіонах України, в результаті якого з'ясувалося, що кількість бажаючих продати земельний пай — невелика. Люди просять ціну близько 50-100 дол. за сотку. Тобто в середньому ціна пропозиції становить 5-10 тис. дол. за гектар. Цей ринок сильно переоцінений» — повідомив Андрій Кошиль, голова Земельної спілки України.

Однак експерти застерігають, що ціна середнього земельного паю в 4 га і ціна великого земельного масиву завжди буде відрізнятися в перерахунку на гектар.

«Нагадаю, що інвестор завжди націлений на великий масив сільськогосподарських земель. Середній земельний пай в 4 га, особливо якщо земля знаходиться в середині поля — великому інвесторові не цікавий», — зазначає Андрій Кошиль.

З цієї ж причини ціна державних земель сільськогосподарського призначення буде вище.

«Ціна на сільськогосподарську землю державної власності буде в рази вище дрібних ділянок у приватних руках», — заявив Андрій Мартин, експерт із землеустрою.

Мартин також зазначив, що регулювання державою ціни на землю сільськогосподарського призначення заздалегідь приречене на невдачу.

«Якщо мінімальна ціна на 1 гектар сільськогосподарської землі буде встановлена державою, вона не буде працювати. У договорі будуть вказувати фіктивну суму, а реальна ціна — буде досягнута в результаті особистої домовленості продавця і покупця», — запевнив він.

Джерело: agravery.com