[widgetkit id=284]

Більшість мешканців с. Калаглія займаються вирощуванням продукції в закритому ґрунті, причому особливо виражена спеціалізація першого обороту – це вирощування редису. Після чого частина людей вирощують томати/огірки, частина людей залишають теплиці порожніми.

Останнім часом набирає обертів тенденція вирощування столового винограду в закритому ґрунті, що дозволяє отримувати продукцію на 2-3 тижні раніше традиційних строків, коли тримається досить висока ціна на виноград. Окрім того, вирощування винограду дозволяє сумісно вирощувати інші культури: редис, суницю та часник, що дозволяє скоротити термін окупності інвестицій в теплиці.

Вирощування столового винограду в закритому ґрунті найбільш поширені в Запорізькій області, тому на семінар було запрошено агронома інформаційно-консультаційного центру «Агро-Таврія» (м. Мелітополь) Карпенко Костянтина, який проаналізував практичній досвід фермерів Запорізької та Херсонської областей у вирощуванні столового винограду в теплицях і виклав в змістовній презентації «Практичні та економічні аспекти при закладці та вирощуванні винограду в закритому ґрунті», яка дала загальні уяви слухачам про економічну доцільність організації такого виду діяльності та поєднання вирощування столового винограду з іншими культурами (наприклад, суницею).

Технологічні аспекти вирощування столового винограду, зокрема в закритому ґрунті, розповів Штирбу Андрій (завідуючий відділом виноградарства «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова»). Його презентація про «Сучасні технології створення та догляду за виноградниками столових сортів» була присвячена технологічним особливостям формування кущів, догляду за виноградникамм, а також боротьбі з основними шкідниками та хворобами.

В цілому необхідно відзначити, що на даний час вирощування столового винограду в Одеській області в закритому ґрунті - це поодинокі випадки, і займаються цим поки тільки ентузіасти, але цілком можливо, що найближчим часом це стане реальним бізнесом. Тому завданням семінару було надати більше інформації виробникам, які вагаються чи розвивати своє виробництво в цьому напрямку чи ні та для того, щоб їх рішення було обґрунтованим з технологічних та економічних аспектів.