2016.02.02 192234 735x418

"На шляху було декілька затримок: перша – через шторм у Чорному морі, друга – на території Казахстану через неузгодженість дій при оплаті казахській стороні", - уточнив Пивоварський.

"Нічого страшного не сталося, бо суть тестового рейсу саме в тому, щоб виявити і відпрацювати можливі "вузькі місця". Чим більше можливих проблем ми навчимося вирішувати зараз, тим кращою буде логістика під час регулярних рейсів", - наголосив він.

Міністр зазначив, що за пересуванням потягу можна було спостерігати на інтерактивній карті на сайті Мінінфраструктури України, однак це не завадило російській пресі "загубити" його десь на території Казахстану вранці 1 лютого, коли він уже добу стояв у Достику.

В свою чергу Міністерство інфраструктури офіційно повідомило, що в ніч на 31 січня перший демонстраційний потяг по маршруту нового Шовкового шляху прибув у пункт призначення на станцію Достик Казахської дороги, що на кордоні з КНР.

"Загалом тривалість маршруту склала 15,5 діб замість 11-12 анонсованих раніше. Затримки виникли у Чорному морі та на території Казахстану. Так, тривалість руху збільшилась через затримку порому на Чорному морі, спричинену штормом, та простій на станції Жанаарка через неузгодженість дій по оплаті казахській стороні", - повідомляє відомство.

"Такі зміни у графіку під час тестового рейсу – нормальне явище. Його призначення полягає саме у спільному відпрацюванні маршруту операторами потягу в кожній з країн-учасниць", - наголошують у міністерстві.

Виявлення недоліків дозволить удосконалити логістику перевезень після запуску потягу новим Шовковим шляхом на регулярній основі, вважають там.

"Зараз потяг знаходиться на станції Достик. Наступним етапом буде його навантаження товарами для перевезення у зворотному напрямку", - інформує Мінінфраструктури.

Джерело: http://www.pravda.com.ua