2015.11.04 sawi1

Сьогодні відпускна ціна на пекінську капусту в господарствах рідко перевищує 5,5-6,5 грн/кг (0,21-0,25 євро/кг), на початку листопада 2014 ціни формувалися в межах 5-6 грн/кг ( 0,31-0,39 євро/кг). При цьому багато господарств скаржаться на незадовільний попит, особливо гостро проблему зі збутом сьогодні відчувають дрібні фермери, які не мають виходу на роздрібні мережі.

На думку аналітиків «АПК-Інформ: овочі та фрукти», є як мінімум дві причини того, чому сьогодні «пекінка» коштує дешевше овочів «борщового набору». По-перше, багато господарств в цьому сезоні посадили пекінську капусту вперше в якості експерименту, завдяки чому загальна пропозиція сьогодні навіть трохи вища, ніж роком раніше. Приводом для прийняття такого рішення слугували досить високі ціни на пекінську капусту в минулому сезоні. При цьому далеко не всі виробники врахували те, що зростання цін на ринку пекінської капусти в минулому році почалося тільки в грудні.

Стрибок цін був спровокований девальвацією гривні, через що різко подорожчала імпортна капуста, яка якраз і покриває потребу внутрішнього ринку України взимку і навесні. Більшість господарств, які сьогодні вирощують «пекінку», не мають належних умов для її зберігання, тому термін реалізації української капусти в переважній більшості випадків обмежується періодом прибирання, тобто листопадом.

По-друге, якість пекінської капусти сьогодні сильно відрізняється від торішньої не в кращу сторону. Економія на ЗЗР та добривах вилилася в масове поширення захворювань капусти, і продати такий товар за високими цінами не можливо.

Джерело: http://agravery.com