25.09.2015 DSC 4683 0Значна кількість важливих нормативно-правових актів, що стосується аграрної галузі, уже прийнята. У рамках роботи над Єдиною комплексною стратегією розвитку сільського господарства та сільських територій в України 2015-2020 діяла робоча група "Наближення законодавства України в агропромисловому комплексі до законодавства ЄС". Нею було проаналізовано поточний стан законодавчої бази та визначено наступні необхідні кроки для приведення вітчизняного законодавства у відповідність з європейським.

До переліку 16 пріоритетних законопроектів агропромислової сфери, які є першочерговими для розгляду на 3-ій сесії Верховної Ради України VIII скликання належать три євроінтеграційні законопроекти, що стосуються, зокрема вдосконалення умов реалізації права на видобування прісних вод; гармонізації законодавства у сфері насінництва та рослинництва та посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами. Робота над наближенням українського законодавства до норм ЄС триває.

За 7 місяців 2015 року частка ЄС в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції України склала 30%.

Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за вказаний період становить майже 3 млрд дол. CША. Експорт української продукції до ЄС за звітний період становив близько 2 млрд доларів США. Експорт вітчизняної продукції АПК до ЄС відбувається у рамках дії режиму автономних торговельних преференцій ЄС з травня 2014 р. Наразі за низкою товарних позицій, українська аграрна галузь уже вичерпала квоти, надані Європейським Союзом. Це ячмінна крупа та борошно, зерно зернових злаків, кукурудза, пшениця, м'ясо свійської птиці, яблучний та виноградний соки, мед.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua