За його словами, зараз відбувається зміна акцентів у аграрній політиці. По-перше, перехід від адміністративного регулювання до вільної конкуренції. По-друге, взято курс на підвищення рівня безпечності продовольства, що підвищує якість харчування споживачів і забезпечує приріст високомаржинального експорту. І по-третє, нарощення виробництва та експорту продукції з високою часткою доданої вартості, завдяки чому зменшується залежність українського АПК від волатильності сировинних ринків.
Олексій Павленко зауважив, що інноваційний розвиток вітчизняного агросектору неможливий без співпраці із науковцями та освітянами. Це – запорука кваліфікованих, освічених кадрів у галузі та інновацій.
Зв’язок виробничого сектору та науки має забезпечити:
- формування цільових запитів підприємств для підготовки необхідних фахівців. Впровадження європейського досвіду освіти;
- запровадження для студентів регулярних практик на сучасних виробництвах. Комерціалізацію наукових досліджень;
- підвищення кваліфікаційних вимог до викладачів університетів: міжнародні публікації, участь у міжнародних конференціях, стажування в сучасних українських й іноземних компаніях та викладання в іноземних навчальних закладах.
«В умовах трансформації економіки аграрний сектор – головний замовник кваліфікованих, освічених, креативних кадрів. Аграрна освіта має стати платформою взаємодії науковців, виробників і громадян. Сьогодні, як ніколи галузь прагне тісної інтеграції заради європейського розвитку. Я впевнений, ця взаємодія є надійним фундаментом для розвитку високотехнологічного агросектору України», - наголосив Міністр Олексій Павленко.
Прес-служба Мінагрополітики
Джерело: http://minagro.gov.ua