Таку думку висловила Тетяна Гетьман, аналітик плодоовочевого ринку, менеджер ринку «Шувар» (м. Львів), під час Торгового форуму, що відбувся у рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва 30 березня у с. Великі Копані.

Цього року очікується чергове скорочення виробництва картоплі у комерційному секторі, втім населення також може скоротити площі під другим хлібом. Капуста серед виробників залишається популярним овочем: за прогнозами буде збільшення виробничих площ по ранній та пізній капусті. Через довгу зиму капуста півдня може зустрітися з капустою Закарпаття. Цей фактор впливатиме на її ціну. Виробництво моркви й буряку буде рости, а ціни на них падати. Спостерігається тенденція до збільшення виробництва напівфабрикатів та фасованої продукції з цих овочів.

На ринку часника очікується суттєве збільшення виробництва та імпорту. За оцінками компаній, які торгують насіннєвим матеріалом, в Україні площа під часником збільшиться на 1 000 га, а в Китаї рекордні перехідні запаси.

В Україні формується інакший попит, ціна вже не настільки важлива, як це було 3 роки, тому на ці зміни треба оперативно реагувати, - каже Тетяна Гетьман. - Ринкова ціна формується в Україні в умовах балансу попиту та пропозиції. Виробники можуть контролювати собівартість, знижуючи собівартість, вони знижують ризики, пов’язані з падінням ціни. І ще: про гарантовану високу маржу теж треба забувати.