Як зайняти свою органічну нішу на ринку? Про це йшлося на семінарі «Органічна ніша в плодоовочевому бізнесі», який був організований «ГО «Земля Таврії» та відбувся 18 вересня в Херсоні.

[widgetkit id=440]

Невизначеність в поняттях допоміг розплутати консультант з питань раціонального природокористування UHBDP Дмитро Кравцов. Чим відрізняються і чим подібні поняття «екологічний», «біо», «органічний», «дружній до навколишнього середовища»?

- Все живе - можна назвати органічним. Жива рослина завжди використовує як органічні, так і неорганічні сполуки для свого розвитку. Тому різниця лише у технології землеробства, яка може бути», - зауважив Дмитро.

До речі, сільськогосподарські угіддя під органічним землеробством займають всього біля 1%. Чому так мало? Підвищується ризик втрати врожаю через шкідників та хвороби. Потрібне щорічне підтвердження сертифікації.

А ось те, що органічне землеробство потребує в середньому в 4 рази більше добрив, а також в 5 разів більше трудових ресурсів – це міфи.

Цікавим виявився досвід одеського фермера Самвела Мкртчана, який займається виробництвом хлорели. Суспензія цієї одноклітинної водорості використовується як добриво та біологічна добавка для людини. Всі учасники мали змогу почути наукові висновки та дегустувати напій.

- Хлорела здатна швидко ділитися та нарощувати свою біомасу за добу в 2,4 та більше разів. Для отримання суспензії хлорели використовують мінімальну кількість хімічних реактивів, енерговитрат, а отримана продукція є екологічно чистою! – пояснює Самвел Мкртчан.

Крім того, на семінарі було розкрито питання: сертифікації GLOBALG.A.P., особливості використання біологічних препаратів, канали збуту органічної продукції. Органічне майбутнє нашого регіону розвивається, ГО «Земля Таврії» у співпраці із проектом UHBDP буде і надалі допомагати всім ініціаторам органічного руху в Україні.