Про це вона повідомила під час конференції «Сучасне плодоовочівництво» у рамках «Агропорт Південь Херсон» 27 липня.

- В ході еволюційного розвитку сектору АПК і економіки України в цілому, нам прийдеться певним чином змінювати цю структуру виробництва. Чому? На моє особисте переконання, таким одноосібним господарствам, приватним господарствам досить важко поодинці виходити на ринки збуту. Під ринками збуту я розумію оптові ринки або мережі супермаркетів або експорт. Стихійні ринки на узбіччі доріг однозначно будуть відмирати, відходити, - каже Ольга Трофімцева. - В галузі плодоовочівництва, садівництва треба активно працювати саме над цим питанням. Яким чином ми можемо мікровиробників залучити до цивілізованих ланцюжків збуту продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках? Зрозуміло, що одним з шляхів є кооперація. Вже є багато позитивних прикладів роботи садівничих або кооперативів в країні.

Ольга Трофімцева підкреслила, що успішні кооперативи заробляють непогані гроші для себе, є прибутковими та, відповідно, платять гроші до місцевих бюджетів, вкладаються в соціальну сферу, розвивають сільські території та створюють приклади успішного бізнесу в такій складній галузі, як плодоовочівництво/ягідництво.

- Будь-який сектор сільського господарства, і такі підсектори, як овочівництво та садівництво, потрібно розглядати в комплексі: насіння, технології, селекція. Знаєте, що цього року виділено кошти на часткову компенсацію вартості саджанців? До 80% вартості саджанців можна повернути. Це одна з програм держпідтримки, яку можуть використовувати господарства, задіяні в садівництві, горіхівництві, плодоовочівництві, - сказала Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції закликала сільгоспвиробників скористатися також програмою «фермерський мільярд».

- У рамках цієї програми Міністерство аграрної політики намагається в цьому році зробити перші кроки по підтримці руху кооперації. Якщо ви як малі виробники, наприклад, ягід, фруктів і овочів, наприклад, об'єднаєтесь в кооператив, ви зможете отримати від держави компенсацію коштів на придбання обладнання для переробки цієї продукції. На сайті Мінагрополітики можна ознайомитися з умовами цієї програми і спробувати скористатися цією програмою. В цьому році ми надаємо підтримку саме виробникам. На наступний рік ми вже думаємо, як зробити більший фокус на переробку. Якщо ви працюєте переважно зі свіжими овочами й фруктами, а вони дуже вибагливі, сильно ви з ними не пограєтесь, їх потрібно збувати дуже швидко, тому варто дивитись на переробку. Це – додана вартість для вашої продукції. Про яку первинну переробку ми говоримо? Це може бути заморозка, сушка, виробництво джемів, паст», - зазначила сказала Ольга Трофімцева.