Після забору ґрунту 29.07.2016 р. у виробників овочів села Бузьке Вознесенського р-ну Миколаївської області, кожен з учасників отримав від Агро-Центру «Владам» результати аналізу ґрунту з рекомендаціями ведучого агронома підприємства. Але виробники мали потребу у додатковому спілкуванні.

Саме тому в селі Бузьке 16 серпня відбулося особисте консультування, на якому обговорювались висновки аналізу ґрунту та були надані практичні поради. Агроном-консультант компанії «Агролайф» Віктор Свідерський надав кожному виробнику індивідуальну консультацію по одержаним результатам аналізу грунту.

Учасники мали можливість уточнити отриману інформацію, задавали багато питань спеціалісту. Віктор надавав практичні рекомендації по схемам збалансування ґрунту, ефективного внесення добрив в залежності від складу ґрунту, оптимального часу зрошення протягом доби на кожній стадії росту рослин.

Більшість мешканців села Бузьке, які вирощують овочі, мають серйозні проблеми з захворюванням культур, тому багато питань виникало по боротьбі зі шкідниками та хворобами рослин. Консультування тривало більше двох годин. Учасники були вдячні організаторам заходу за спілкування з досвідченим агрономом та висловили надію отримати в наступному сезоні кращий врожай.

Наприкінці зустрічі учасникам було запропоновано продумати план подальших практичних заходів, які будуть сприяти їх професійному росту та можливості стати учасниками ланцюжка Виробник-Покупець. Також їх було запрошено до участі в Дні Поля в с. Дорошівка де фахівці ТОВ «Владам-Юг» поділяться власним досвідом вирощування перцю за сучасними технологіями.

Після завершення заходу, представники Благодійного Фонду ЛАСКА разом з агрономом-консультантом Віктором Свідерським відвідали господарство Тамари Грищенко та Людмили Войтюшенко в с. Дорошівка.

Віктор надав корисні поради Тамарі та її чоловіку з вирощування перцю та огірків, а саме: запобігання проявам захворювань та уникнення їх причин. Господарі пригостили відвідувачів різними сортами винограду та поділилися власним досвідом його вирощування.

Родина Войтюшенко також приймає активну участь в UHBDP і має багаторічний досвід у вирощуванні овочів. Додали знань і поради агронома-консультанта в питанні ефективного формування пагонів нового обороту огірків, оптимальної схеми їх зрошення та живлення. Гостям було продемонстровано сорти вирощених томатів, баклажанів, картоплі. Особливу гордість відчувають господарі за сорти кубовидного перцю, насіння якого родина отримала під час розіграшу призів на одному із заходів проекту від ТОВ «Владам-Юг».

Ці дві родини є лідерами громади, які активно застосовують інформаційний ресурс проекту, планують об’єднання з іншими виробниками села Дорошівка для досягнення професіоналізму в вирощуванні якісної овочевої продукції для збільшення можливості її збуту та отримання кращого рівня життя.