Є перші паливні брикети! Члени кооперативу учасників бойових дій з Миколаївської області “ОБРІГ-Агро” вже отримали, встановили лінію для виробництва паливних брикетів, налагодили її роботу та іншого супутнього обладнання та навіть зробили першу пробну партію продукції. Це стало можливим завдяки реалізації грантового проекту Агро-РеАдапт.

- Перші 2 тонни паливних брикетів ми вирішили передати 2 сім’ям загиблих добровольців, сім’ям, які досі не отримали статус сім’ї загиблого учасника бойових дій, - каже керівник кооперативу Володимир Федоренко.

[widgetkit id=554]

Потужність лінії з брикетування – 250 кг паливних брикетів на годину, отже у новому паливному сезоні мешканці регіону будуть мати можливість використовувати альтернативне паливо. Pini Kay можна використовувати для опалення будинків, складів, промислових і виробничих приміщень, для приготування продуктів в мангалі, грилі, для отримання високоякісного деревного вугілля.

Окрім лінії з брикетування в Доманівці в рамках проекту Агро-РеАдапт за грантові кошти також вже змонтовано 2 теплиці розміром 10 м на 30 м. На місці колишнього сміттєзвалища планують вирощувати овочі закритого грунту цілий рік. Попереду ще багато роботи: підготовка грунту, встановлення системи крапельного зрошення, освітлення, опалення.

Поява одразу двох виробництв для цих місць – це надзвичайна подія. Люди приходять подивитися, переконатися в тому, що і теплиці, і лінія є, цікавляться чи є робочі місця, сподіваються на розвиток рідних громад.

Нагадаємо, в квітні 2020 року члени кооперативу виграли грант Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC, Канада). Цей проект також фінансово підтримали: Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA)

Захисники України та члени родин загиблих воїнів з Доманівської та Мостівської ОТГ Миколаївської області об’єднались у кооператив, щоб заробляти на життя та мати можливість підтримувати родичів загиблих у війні на Донбасі. У створенні об’єднання їм допомогли консультанти Фонду «ЛАСКА», який у Миколаївській області є партнером Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).