Дві родини виноградарів з м. Берислав  у Херсонській області  – Стародубцеви та Копили –  об’єдналися в групу виробників та працюють разом вже 8 років. На їхній земельній ділянці площею 2 га неподалік від Каховського водосховища простягаються насадження столових сортів винограду: Лілія, Преображеніє, Аркадія, Забава та інші. 

Завдяки грантовим коштам від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP група виробників придбала трактор 5244 НРХ і навісне обладнання: причеп, ґрунтофрезу та оприскувач. В сезоні 2022 року грантове обладнання дозволить значно прискорити обробіток землі, збільшити площу під виноградними насадженнями та знизити собівартість продукції за рахунок економії трудових ресурсів. 

Поштовхом для об'єднання виробників став 2013 рік, коли один із учасників групи купив мотоблок, а інший - електрооприскувач.  Ця техніка була необхідна обом сім’ям, Сергій Копил, який займається вирощуванням винограду вже понад 10 років, запропонував об'єднатися, щоб можна було облегшити працю на господарствах, зменшити витрати та отримувати якісний врожай.  

Так, в 2021 році група заснувала ТОВ «УКРТЕХПРОМПОСТАЧ». Об'єднавшись, виноградарі почали  формувати товарні партії та змогли надавати необхідний обсяг готової продукції, який затребуваний покупцем на ринку. Виробники обмінюються досвідом, технологією вирощування, разом закуповують тару, саджанці, добрива та ЗЗР за оптовими цінами, а це суттєво знижує собівартість готової продукції. 

Завдяки канадському проекту UHBDP виноградарі з м. Берислав пройшли навчальні курси з розвитку бізнесу від ізраїльських спеціалістів та в Інституті виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова, вдосконалили знання по догляду за виноградом, дізнались про нові більш рентабельні та врожайні сорти та почали їх впроваджувати на своєму господарстві.