Про це директор ТОВ «Союз Рітейл Д» («Новус») Наталія Кононенко та директор ринку «Початок» Олександр Воропаєв заявили на семінарі «Можливості для збуту плодоовочевої продукції: ринок« Початок», торгові мережі», який 31 липня відбувся в Миколаєві.

[widgetkit id=360]

«Сьогоднішній захід - можливість вирішити питання з реалізацією вирощеної продукції, керівники миколаївського супермаркету «Новус» та ринку «Початок» готові працювати з фермерами й просувати їх товар. Для багатьох - це великий крок вперед», - зазначив менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв.

Наталія Кононенко каже, що в Миколаєві дуже мало виробників і постачальників, які готові поставляти якісну плодоовочеву продукцію в потрібному обсязі і в певний час. У «Новуса» є постійні партнери, якість продукції яких завжди на висоті, але мережа готова приймати свіжі овочі та фрукти в невеликих обсягах, до 300 кг, і пропонує різні варіанти співпраці. Для цього потрібно 2 рази на тиждень подавати менеджеру асортимент продукції та ціни на неї.

«Ми бачимо, що мита й фасована продукція користується попитом, добре продається й фасована зелень, яку на сьогоднішній день ми привозимо з Києва. Великим попитом користуються гриби, і цю продукцію ніде брати у Миколаєвї», - уточнює Наталія Кононенко.

Супермаркети «Новус» надають перевагу договірним відносинам, проте є можливість приймати продукцію і у дрібних виробників.

«Супермаркет «Новус» розвиває мережу невеликих магазинів «Апельсин» і овочі борщового набору прийнятно реалізовувати саме через ці невеликі магазини, - каже Наталя Каноненко. - Всі наші постачальники по овочевий групі працюють з відстрочкою оплати у 14 днів. Готові обговорити будь-які варіанти поставки, оплати.»

Ринок оптово-роздрібної торгівлі «Початок» представляв його директор - Олександр Воропаєв. Цей торговий майданчик розміщується на 10 га в мікрорайоні селище Котовського. Це густонаселений район, де проживає 470 тисяч. На ринку проводять закупівлі посередники з міста Южне та курортного селища Коблеве. Минулого року в Одесі відпочивало близько 5 млн. туристів - і всі вони теж в харчовому ланцюжку.

Ринок «Початок» разом з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва реалізує програму «Три місяці», в рамках якої всі клієнти Проекту можуть безкоштовно торгувати на ринку, витрати бере на себе Проект. Учасникам Проекту надають можливість торгувати в найкращі дні - суботу та неділю.

Олександр Воропаєв зазначив, що одесити - покупці розбалувані, тому на ринок краще їхати з якісним товаром.

«Початок» - новий ринок для збуту вашої продукції, вихід на кінцевого споживача, встановлення нових зв'язків з потенційними клієнтами», - зазначив Олександр Воропаєв.

Виробники скаржилися, що їм далеко везти продукцію в Одесу, однак фермер з Березнегуватського району Миколаївської області Марина Ємець розповіла, що минулого року, вона успішно реалізувала всю свою капусту, хоч і витратила на її транспортування 800 грн.

Овочівники зробили сприятливий для них, виробників, прогноз за цінами на цей сезон. Скорочення площ під овочами, складні погодні умови в травні - все це сприятиме високій ціні на овочі восени.