Цієї осені кооператив “ТопАгроСервіс” готує ґрунт для врожаю 2022 року за допомогою нових сучасних культиватора та котка, які члени кооперативу придбали за грантові кошти, отримані від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

- Механізації процесів – це завжди покращення якості продукції, а значить, картоплю та цибулю ми зможемо продати швидше та дорожче. Зараз складно продати продукцію поганої якості, - каже  агроном та член кооператива “ТопАгроСервіс” Віталій Лупашко.

- Раніше для якісного вирівнювання ґрунту після оранки ми двічі проходили все поле трактором та своїм культиватором КПС-4, а новий Вепр-4,2 якісно вирівнює ґрунт за один прохід, - каже Ірина Лупашко, голова кооперативу.  - Кооператив значно економить на пальному (7 л/га ) та амортизації трактора, а також дорогоцінний час.  Один прохід трактора замість двох дозволяє уникнути додаткового ущільнення ґрунту.

Цієї осені після оранки розбивали ґрунт за допомогою котків, до отримання гранту кооператив брав їх в оренду. Вартість оренди котків складала 200 грн./га та 3л/га пального.

СОК «ТопАгроСервіс» був створений у 2018 році. До складу кооперативу входить 26 членів, а саме 14 жінок та 12 чоловіків. Всі вони мешканці села Підгірне, частина з них є родичами. Основні культури для вирощування – це картопля та цибуля, а також зернові. Під овочами задіяно 20 га.

Кооператив на грантові кошти придбав не тільки культиватор причіпний Вепр-4,2 П та коток КЗК — 6-01., а й розкидач мінеральних добрив РДФ-1000. Розкидач добрив будуть використовувати навесні для внесення добрив у припосівну культивацію. До цього у кооперативі вносили добрива в рядок під час посіву. Це впливало на яксть сходів насіння. 

Тепер, коли з’явилась своя техніка, члени кооперативу планують розширити площі під овочами.