Нідерланди та Україна спільно з FoodTechLink починають дослідження ринків сусідніх з Україною держав на предмет можливостей збуту продуктів переробки картоплі, - повідомила радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні Каролін Спаанс, пише ресурс hubs.ua з посиланням на propozitsiya.com.

Також вона зазначила, що багато голландських компаній пропонують українським аграріям технології доопрацювання, глибокої переробки та зберігання картоплі. Спаанс висловила сумніви, що в ЄС буде попит на сиру українську картоплю, навіть якщо державі якимось чином вдасться зняти карантин. А ось на продукти переробки картоплі ці обмеження не поширюються.

«Саме в цій області Україна має дивовижний потенціал. До речі, коли я приїхала сюди, то була відверто здивована, що Україна досі є нетто-імпортером крохмалю», - зазначила вона.

За словами радника, між країнами в картоплярстві вже зараз діє проект з підтримки бізнесу, зосереджений на тому, щоб допомогти українським аграріям досягти високої якості продукції, щоб вона стала конкурентоспроможною на зовнішніх ринках.

В рамках цього проекту здійснювалася передача українським аграріям передових знань про хвороби цієї культури, технології вирощування та харчування.

Спаанс додала, що голландські експерти вже провели ряд тематичних тренінгів для українських картоплярів, за матеріалами яких було видано довідник на тему шкідників і хвороб картоплі. Зараз цей проект добігає кінця.