Наталя Єфименко та Анна Дондик – виробники крафтової пастили, натуральних фруктових слайсів без цукру та консервантів. Вибір лінійки смаків вражає – це близько 30 видів смачної, корисної продукції, що не залишить байдужим жодного любителя поласувати чимось солоденьким. У березні 2020-го було рік, як жінки-партнерки втілили свій задум у життя та розпочали власний бізнес під ТМ “Arty.ua”. 

Все почалося з безмежної любові до корисного та натурального харчування.

Анна, адвокат з 21-річним стажем роботи,  останні роки практично весь час проводила за кермом, машина була її офісом. Намагаючись робити перекуси здоровою їжею, жінка якось купила пастилу в магазині та обурилися, що її просто неможливо жувати. А коли скуштувала домашню пастилу своєї подруги Наталі, була в захваті: кремова структура, смачно, ароматно. Так і винила ідея робити якісний продукт для людей та показати світу, що корисне може бути ще й смачним. Згодом новоспечені партнерки залучили до своєї бізнес-моделі приятельку, що має сімейний сад, але розмірковує над тим, щоб його продати, адже справи вже давно не йшли вгору. Жінці запропонували попрацювати за моделлю кооперації: ваш сад – наша пастила. Перші місяці жінки працювали втрьох та придбали перше обладнання для сушки фруктів. І справа закрутилася ...  

Аби підвищити продажі Наталя та Анна сфокусувались на створенні додаткової вартості та просуванні продукції. Діяти вирішили рішуче: змінили ім'я торгової марки з “в Яблочко” на “Arty.ua” та розробили нову стильну та святкову упаковку. Продажі зросли, що й не дивно. В новій упаковці пастила зберігає гарний зовнішній вигляд довше та виглядає як особливий подарунок –  навіть якщо ви придбаєте один трикутничок з пастилою своїй подрузі до чаю. В асортименті тепер є фасування по одній штучці – один смак, мікс з двох смаків у трикутниках, до 10 смаків різних фруктів у стаканчиках, дитяча упаковка на паличці, бокси на будь-який смак з фріпсами, горішками.

Свою фруктову пастилу та фріпси “Arty.ua” просувають онлайн на своїх сторінках у соц. мережах: Instagram та Facebook, продають локальним кафе, еко-магазинам у Запоріжжі: “Еко Лайф”, “Еко Продукт”, “ Reven Lavka” та по всій Україні: “Прованс” в Одесі, “Гойда” в Києві, “Тоффу” у Білій Церкві, “Віта Натура” в Дніпрі, “Шафран” в Хмельницькому, “Еко-Хавка” в Кривому Розі тощо. Гарно працює й сарафанне радіо.

Тепер для потреб бізнесу відведено 6 соток фруктового саду, але й цього часом не вистачає, доводиться купувати свіжі яблука на локальному оптовому ринку. У міжсезоння на допомогу приходить дніпровська ХоРеКа, яка поставляє “Arty.ua” ягоди та фрукти після шокової заморозки, що зберігає для майбутньої пастили всі вітаміни, а також заморські фрукті, манго та ківі, що постачають круглий рік. Що цікаво: “Arty.ua” відкриті до співробітництва з дрібними фермерами та наразі активно шукають тих, хто вирощує яблука. Виробники пастили також планують закупку персиків, полуниці, малини, ожини. Якщо вас цікавить новий канал збуту, обов’язково зверніться до “Arty.ua” з вашою пропозицією.

На початку шляху засновницям ТМ “Arty.ua” бракувало знань, вони вчилися опановувати бізнес-процеси, подавали заявку на грант, щоб придбати обладнання, а натомість отримали цікавий досвід і зворотний зв'язок, що задали їм напрям руху. Брали участь в ярмарках, відвідали міжнародний семінар на тему вирощування та переробки ягід. Загорілися ідеєю в перспективі виробляти сублімовані ягоди. Увійшли в “Раду жінок фермерів Запорізькій області” та зустріли там велику кількість однодумців, колег, партнерів. А ще майстрині створили колаборації з чаєм від Тетяни Романенко та медом від Наталії Губарєвої. Планують не зупинятись на досягнутому та шукають нові можливості для розвитку власної справи.

–  Можемо з упевненістю сказати, що життя змінилося зовсім, – розповідає Наталя. – Про що ми не шкодуємо, а з радістю йдемо вперед і мріємо створити команду, велике підприємство, де з любов'ю будуть працювати однодумці. Незабаром запускаємо виробництво серії хлібців з вишуканими смаками, є ще багато цікавих ідей.