Таке контрактне вирощування - це і гарантований збут, тому що компанія «Агро-Патріот» закуповує часник будь-якого сорту.

Ще 10 років тому засновники компанії робили перші кроки в часниковому бізнесі, сьогодні розмір їх часникових полів досягає 160 га, а в селі Степанівка Одеської області побудований спеціалізований склад для зберігання часнику потужністю 1 000 тонн і завод з його переробки. Часник вищого сорту експортується, а якістю гірше йде на переробку. Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP теж вніс свою лепту в розвиток підприємства: «Агро-Патріот» отримав зустрічний грант на придбання спеціалізованої техніки та холодильного обладнання для заводу.

Українська часникова компанія сьогодні у всіх на слуху. Багато фермерів мріють познайомитися з її засновниками - Наталією Сударкіною та Яном Мишкевичем - почути з перших вуст про те, як будувати успішний часниковий бізнес, щоб створити свою історію успіху. 3 травня в селі Степанівка Одеської області для таких фермерів пройшов День поля. Сільгоспвиробники з різних куточків України, подолавши сотні кілометрів, цілий день вбирали інформацію про технології вирощування та побудову бізнесу.

- У структурі витрат при вирощуванні часнику 63% складають витрати на посадковий матеріал, - говорить Ян Мишкевич. - Вирощувати свій насіннєвий матеріал - дуже складний шлях.

Як виростити якісний часник? Суворо дотримуватися технології вирощування. Якщо якийсь пункт втрачаєте - втрачаєте свої доходи. По-перше, урожай поливного часнику на 30-40% вище. По-друге, перед висадкою необхідна правильна обробка ґрунту, а перед основною обробкою ґрунту вносяться добрива. Всі процеси Ян Мишкевич рекомендує механізувати. Механізація - це ключ до обсягу. Висаджувати часник краще в жовтні-листопаді, щоб часник максимально наростив корінь. Сходи часнику під час зимівлі піддаються дії низьких температур, але такий часник навесні активніше розвивається і врожайність у нього вище. Якщо часник не встиг зійти, буде краще вегетувати. Що стосується годування часнику. Ранньою весною (при температурі повітря + 3 + 5°С) показані азотні добрива. Не забувайте, що сірка є каталізатором для засвоєння азоту. Якщо в ґрунті відсутня сірка або її критично мало, рослина не буде сприймати азот. Словом, аналіз ґрунту - обов'язковий захід для якісного вирощування.

Застосування фунгіцидів та інсектицидів - це гарантія того, що ваш урожай не перетвориться на пшик. Який би гарний часник не виріс, у вас є 10 днів на його збір, пізніше він почне тріскатися.

[widgetkit id=423]

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва створює певні приклади взаємодії дрібних виробників з торговими підприємствами, які активно працюють в ланцюжку плодоовочевого бізнесу. Взаємодія «Агро-Патріота» з дрібними фермерами - один з них. А форма контрактного вирощування, аграрна розписка, на нестабільному плодоовочевому ринку України гарантує цим дрібним виробникам збут вирощеної сировини й в цілому стабілізує стосунки учасників ланцюжка.

- Як українському часнику зайняти нішу в Україні? Напевно, почати потрібно з загороджувального мита. Не може китайський часник коштувати дешевше, ніж український, і перешкоджати його вирощування, - говорить Сергій Потапов, фахівець з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочевого бізнесу. - Уже було 2 хвилі, коли китайський часник зводив нанівець спроби наших сільгоспвиробників отримувати на часнику прибуток, у сезонах 2006-2007 рр. і 2014-2015 рр., коли ціна на часник падала нижче його собівартості в Україні. Вкладених коштів в часниковий бізнес стає більше, але прориву в найближчим часом не буде. Прорив можливий в перспективі 3-4 років за умови, що виробники часнику отримуватимуть прибуток. Чужий успіх діє заразливо, він, як вірус.

Поки зубок знаходиться в землі, у фермерів є час проаналізувати ситуацію та прийняти рішення. А контрактне вирощування, аграрна розписка,  може стати тією страховкою, подушкою безпеки, яка максимально знизить ризики виробників на старті.