Ми розшукали підприємців-фермерів з Херсонської області. Всі говорять, що бізнес їх не закриється, навпаки – планують розширюватися.

29.09.2015 20256 w 300 300x176“Вирощуванням овочів та ягід займаюся вже близько 10 років. Ось до анексії, наприклад, нашу полуницю і малину Крим не брав особливо, оскільки у них цього добра завжди вистачало. А після окупації півострова там всі як з ланцюга зірвалися – стали брати за будь-яку ціну. Деякі спеціально взяли в кредити фури, купували з поля все та везли до Криму. Знаю таких не мало, є в Кіровограді такі завзяті українці, – ділиться з нами Тетяна Іванова. – Всі овочі й фрукти, які тут купували, везли прямо через Керч до Росії. Там все це переупаковувалося, мовляв, всі продукти російські та розвозили по РФ і знову до Криму, та продавали вже за неймовірними цінами. Мої родичі в Криму говорили, що таких фур маса була у них, але вони навіть не зупинялися, відразу на переправу їхали”.

За словами фермера зараз від блокади страждають не її колеги, а перекупники: “Ось вони-то і почали вити. У них же все було налагоджене, домовлено, і фур набрали в кредит”.

Зараз херсонські продукти масово стала скуповувати Одеса та західні області. “Із західної України багато замовлень, вони потім наші продукти на Польщу відправляють. Ось замовлення поступило на 60 тонн ягід! А ми за весь сезон три можемо видати, заморозити можу тонни дві. Однозначно розширюватимемося”, – говорить Тетяна.

Інший аграрій Микола С. розповів також, що увага з боку західних країн росте.

“Як би не хотілося росіянам, ми не лише не тонемо, але ще і отримали багато шансів розвернути бізнес. Зараз лише недалекий підприємець не скористається можливостями, – говорить Микола, в якого плантації овочів. – Чого ті, хто ниє, за Росію так вхопилися? Тому що напівлегально торгують, все “підмазано” у них. По-іншому вони працювати не хочуть. Ми ж вже почали розширюватися, зараз в процесі налагодження договору з Польщею. До наступного сезону у нас роботи буде безліч”.

До речі, як говорить Тетяна Іванова, фури, які розвернули з кордону з Крим зараз стоять в Асканії Нова: “Я зараз тут знаходжуся. Картоплю, яку до Криму везли, тут продають по 4,5-4,2 грн. за кіло”.

Джерело: http://ks.ridna.ua