2016.03.30 cooperation

«Малі компанії не можуть гарантувати ні якість, ні сталість відвантажень, нерідко вони мають поєднуватися в якісь кооперативи або асоціації... Це однаково буде наступний етап у розвитку ритейлу в Україні, але трохи пізніше. У Європі в основному з мережами працюють виробничі кооперативи», — зазначив Дорошенко.

З його слів, у кооперативи входять десятки, а то й сотні невеликих компаній, вони об'єдналися й під спільним брендом виробляють продукцію.

«Інше питання, що в нас, ви ж розумієте, двом людям завжди домовитися складно, не кажучи вже про 10 людей. Але іншого варіанта немає, і вони однаково будуть вимушені для того щоб працювати й виживати, це робити. Торговельні мережі будуть готові на це йти й працювати з одним постачальником, під брендом якого йдуть уже всі дрібні компанії», — вважає Дорошенко.

Однак, зі слів гендиректора асоціації, цю тенденцію в Україні можна буде побачити років через 5.

«Якщо ми подивимося загалом на ринок України, то, думаю, що років 5, тому що тут питання не в тому, готові вони об'єднатися чи ні, а в ментальності людей, наскільки вони готові працювати з партнерами. У нас навіть 2 партнери рано чи пізно завжди розходяться, це теж ненормально», — зазначив він.

Дорошенко підкреслив, що якщо в усьому світі власник 5% акцій вважається найбільшим акціонером компанії, то в Україні власник менш як 60% — неповноцінний власник.

«От і вся різниця в підході. Але я думаю, що почнуть об'єднуватися вже в наступному році, розумієте, люди повинні до цього дійти», — упевнений він.

Нагадаємо, Асоціацію постачальників торговельних мереж було створено в 2010 році.

Вона представляє інтереси виробників і дистриб'юторів, що поставляють продукцію в продуктові торговельні мережі.

Джерело: http://agravery.com