2016.01.25 DSC 0433

Одним із випадків, що нещодавно обурив громадськість, став обшук відомого винороба Крістофера Лакарена одеськими податківцями разом з прокуратурою у селі Шабо. Його підозрюють у незаконному виготовленні, зберіганні та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Адже як повідомляють у прес-службі ГУ ГФС в Одеській області, виробництво і реалізація алкоголю здійснювалося без ліцензії, сертифікатів якості та без сплати акцизного податку.

Проте одесити стверджують, що будь-хто, хто намагається налагодити випуск якісного вина з винограду, вирощеного на власних землях, рано чи пізно потрапляє під прес чи міліції, чи податкової.

Як зазначають експерти ТПП, причини такого конфлікту криються в неурегульованості проблем виноробної галузі на законодавчому рівні, що суттєво впливає на зниження інвестиційної привабливості держави. І закликають державні органи не допустити знищення виноградно-виноробної галузі в Україні, зокрема, накласти мораторій на перевірки фермерських виноробних мікрогосподарств до врегулювання питання на законодавчому рівні.

«Україна має дуже великий потенціал у розвитку виноробства. Проте сьогодні державні ліцензії на виробництво мають 128 підприємств, а на оптову торгівлю — лише 88 із них. Ця цифра вражає, адже, наприклад, у Франції працює понад 40 тис. виноробень. На жаль, на державному рівні наразі не створені умови для підтримки малого і мікробізнесу у цій сфері, а навпаки, їх діяльності створюються тільки перешкоди», — прокоментував президент ТПП України та почесний консул Франції Геннадій Чижиков.


Нагадаймо, що Мінагрополітики пропонує скасувати оптове ліцензування для невеликих виноробів, що виробляють вино з власної сировини.


Довідка:

Перший національний виноробний форум, на якому публічно буде обговорено і вирішено питання підтримки малого та мікровиробника, та нагальні кроки, які необхідно здійснити для покращення інвестиційної привабливості галузі відбудеться я 24 лютого 2016 року.

Джерело: http://agravery.com