Команда Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва представила результати роботи Проекту за період з 1 квітня 2017 року – 31 березня 2018 року.

[widgetkit id=429]

Протягом минулого та цього років до Проекту приєдналися майже 16,5 тисяч сільгоспвиробників, трейдерів, постачальників послуг аграрному сектору. Партнери проекту провели більше 878 заходів для сільгоспвиробників Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей. 20 компаній взяли участь у міжнародних виставках, бізнес-турах за підтримки проекту. 23 українські компанії отримали кредити на загальну суму 1 млн. 200 тис. канадських доларів в рамках спільної програми підтримки малого та середнього плодоовочевого бізнесу запровадженої Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва та «МЕГАБАНК».

За час роботи проекту в Україні 10 фермерських господарств, аграрних компаній отримали зустрічні гранти на загальну суму трохи більше $0,5 млн, 260 клієнтів проекту скористались програмою Е-ваучер та придбали якісні товари зі знижками, 100 студентів агарних університетів в рамках програми «Агроінтернатура» пройшли практику в успішних фермерських господарствах півдня України, 10 з них працевлаштувались за місцем практики. У Таврійському державному агротехнологічному університеті за підтримки проекту відкрито нову спеціальність – «Бджільництво».

Представники Міністерства міжнародних справ Канади: провідний експерт програм міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Володимир Сенюк та заступник директора з розвитку Посольства Канади в Україні Бронвін Круден, представники Мінагрополітики України відвідали Миколаївський національний агарний університет.

Володимир Сенюк зазначив, що в проекті багато складових, приємно бачити, що є синергічний ефект, наприклад, співпраця давніх клієнтів проекту UHBDP, компанії «Агро-Патріот», з Миколаївським національним аграрним університетом щодо розробки науково обґрунтованої технології вирощування часнику.

- Ми починали Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва 10 років тому, зараз вже друга стадія проекту, дійсно, відбулися величезні зміни. Ми намагаємося тримати в формі наших партнерів, вони тримають нас, один одного контролювати й направляти, - підкреслив він.

Члени Наглядової ради мали можливість познайомитися з активними клієнтами проекту, дізнатися про проблеми, що їх турбують, почути історії позитивних змін, які відбулися за участі Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

- Ми говорили про історії успіху та бачили, як багато людей з невеликим капіталом і невеликими ресурсами досягли великого успіху. Але в той же час ми бачили людей, які мали величезні ресурси, але майже нічого не досягли. І якщо ми подивимося на історію, економічну історію багатьох країн, там теж є багато прикладів. Ізраїль та Нідерланди - це дуже маленькі країни з обмеженими земельними та людськими ресурсами, але ці країни - світові лідери в сільському господарстві, - сказав міжнародний менеджер UHBDP Камран Абдуллаєв, підбиваючи підсумки засідання Наглядової ради Проекту. - Все, що ми робимо, наприклад, надаємо зустрічні ґранти або експериментуємо з новою бізнес-моделлю – це для того, щоб продемонструвати, як сила знань і сила технологій веде до успіху в бізнесі, особистого зростання та розвитку, - підкреслив він.

Наступний рік роботи команда Проекту буде більше приділяти уваги тестуванню нових бізнес-моделей та їх впровадженню. Розроблено нові дієві фінансові механізми для розвитку бізнесу малих та середніх сільгоспвиробників, створено лінійку нових сервісів, які покращать доступ аграріїв до фінансування.