[widgetkit id=329]

Ідея об’єднання виноградарів існує вже тривалий час. Виноградарі Миколаївщини не мають достатньої інформації стосовно сучасних технологій вирощування винограду та діяльності інших колег-виноградарів. Це тягне за собою ризики купівлі неякісних саджанців, добрив, засобів захисту та хвороб винограду, отримання низького врожаю. Саме тому виробники, які вирощують виноград не один десяток років, в тому числі й селекціонери та молоді виноградарі, мають потребу в спілкуванні задля обміну досвідом та новою інформацією, можливості спільних закупівель матеріально – технічного забезпечення та саджанців з використанням знижок. Крім того група виноградарів планує почати вирощувати один сорт винограду на частинах своїх ділянок.

Виконавчий директор Фонду ЛАСКА Ірина Куприієвич пояснила учасникам круглого столу можливі напрямки спільної діяльності Клубу виноградарів з UHBDP. Така співпраця буде сприяти підвищенню професійного росту виробників через їх участь в інформаційно-навчальних заходах.

З початку учасники визначили основну мету створення Клубу - професійне спілкування, обмін досвідом та інформацією, яка сприяє підвищенню ефективності вирощування винограду і є допомогою кожному члену об’єднання. Також були визначені основні завдання:

  1. Створення двох експериментальних майданчиків для випробування та спільного вирощування нових сортів винограду та складання товарної партії.
  2. Придбання якісних добрив, засобів захисту, саджанців гібридних форм з можливістю отримання знижок.
  3. Популяризація культури винограду серед виробників плодоовочевої продукції шляхом проведення акцій, виставок, через розміщення інформації в ЗМІ, соціальних мережах, на сайті, якій вже існує у одного з виноградарів та знаходиться в стані доопрацювання.

Далі учасники обговорили проект Статуту Клубу виноградарів з погодженням кожного пункту. Згідно Статуту даному об’єднанню присвоюється статус неприбуткової організації. Учасниками була запропонована назва Клубу - «Виноград Прибужжя». Також були обрані голова правління, вчений секретар, члени правління, члени ревізійної комісії. Учасники оформили заяви вступу до Клубу. Спільним рішенням членів Клубу запланована наступна зустріч членів Клубу після новорічних свят з метою складання плану дій на 2017 рік. Зустріч відбудеться після юридичної реєстрації Клубу.