В Україні зростає інтерес до виробництва шафрану і попит на посадковий матеріал не звичних для наших широт прянощів. В с. Любимівка Херсонської області з'явився другий виробник шафрану Олег Демченко. Про це йшла мова під час конференції «Сучасне плодоовочівництво 2017», пише «Інфоіндустрія».

Фермер почав вирощувати екзотичну для України пряність з подачі вже відомої підприємниці Лариси Боден, яка вперше завезла посадковий матеріал шафрану до України та стала першопрохідцем у вирощуванні цієї культури.

До пошуку нових ніш фермерів штовхає значна нестабільність цін на плодоовочевому ринку: «Я зіткнувся з тим, що ціни на овочі зазнають сильних коливань, і вирішив спробувати вирощувати шафран. У світі виробництво цієї прянощі становить всього 3 тонни», — розповідає Олег Демченко.

У 2015 році фермер посадив 5 соток шафрану, взявши посадковий матеріал у Лариси Боден, і отримав перший врожай — 250 г прянощів, який був проданий за ціною 5 $/г.

За словами Олега Демченко, окупність культури становить 2 роки.

У 2016 році фермер викопав всі цибулини шафрану і отримав близько 2 тонн посадкового матеріалу, вирішивши розмножити культуру своїми силами.

Другий врожай фермера склав 350 г шафрану, а цибулини він розсадив вже на 25 сотках, плануючи продавати посадковий матеріал у 2017 році.

«На посадковий матеріал шафрану вже є попит, але ми нічого не обіцяємо, так як ще не знаємо, який отримаємо врожай. Наша мета — щоб шафраном зайнялося якомога більше людей. Адже за допомогою шафрану можна створити сімейний бізнес всього на 5 сотках» — каже Олег Демченко.

Процес збирання шафрану хоча й трудомісткий, але цілком під силу одній сім'ї.

«Прибрати 20 соток можуть 2 людини. З 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану», — каже Олег Демченко.

За словами виробника, внутрішнього українського ринку шафрану майже немає, купують небагато, в основному кухарі для ресторанів.

У перспективі фермер має намір зосередитися на виробництві посадкового матеріалу шафрану.