Компанія ТОВ «Агро-Фокус» (село Любимівка Херсонської області) отримала другий урожай шафрану, який вже можна з упевненістю назвати українським. Перше експериментальне поле шафрану було посаджено минулого року в Каховському районі на присадибній ділянці 20 соток. За словами засновниці ТОВ «Агро-Фокус» - Лариси Боден, наразі зібрано 300 г спеції.

Господарство вирощує шафран у відкритому ґрунті. Збирання відбувається вручну, через що й формується висока ціна пряності.

Спецію, вирощену в Україні, пропонують вітчизняним ресторанам та кондитерським, розповідає Лариса Боден.

«На експорт поки український шафран не може поставлятися через малі обсяги, – додала вона. – Хоча спецію фасують по 1-2 г, а 5 г – це вже оптова партія».

Крім того, шафран чи не найкраще потенційно демонструє, що існують рослини, які дозволяють сім`ї бути самодостатньою фінансово з власної земельної ділянки.


«Компанія «Агро-Фокус» була створена пані Ларисою Боден у якості «аграрної лабораторії» для вивчення агрокліматичних та економічних передумов вирощування так званих «нішових культур» з метою отримання більшого прибутку малими та середніми виробниками на Півдні України (від 1 сотки).

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA) підтримав ініціативу вирощування аспарагусу (ТМ «Gourmet з Любимівки») у вигляді фінансової грантової допомоги на розвиток «аграрної лабораторії» в рамках програми підтримки малих та середніх сільгоспвиробників.