Мораторій на продаж сільськогосподарських земель - найбільш політизоване питання в Україні, зазначив в ефірі радіостанції Голос Столиці заступник голови ради асоціації «Земельний союз України» Андрій Мартин.

25.09.2015 13RIA 617173 8773«Це стосується всього лише 15% населення країни. Ці люди отримали паї, і їм заборонили їх відчужувати. Є боязнь, що прийдуть іноземні олігархи та все скуплять. Насправді, це не так. Але ми так звикли боятися, що кожні кілька років продовжуємо мораторій. Вже 1,5 млн осіб померли, так і не розпорядившись своєю власністю. Ми продовжуємо стимулювати бідність жителів села», - прокоментував Мартин.

За його словами, вартість гектара сільськогосподарських земель зараз оцінюється від 12 до 15 тис. грн.

Раніше стало відомо про те, що Київська облдержадміністрація створила комісію з дотримання земельного законодавства. Голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський висловив думку, що повернути землі, передані нечесним шляхом,  в найкоротші терміни неможливо.

Нагадаємо, що згідно із законодавством, всі українці мають право отримати від держави п'ять різних земельних ділянок. Однак керівник правозахисної групи «Варта» Юрій Кравець зазначив, що лише мала частина населення проінформована про своє право на безкоштовну землю.

Джерело: http://newsradio.com.ua