07.10.2015 img 20130828161712 225

«Питання ринку землі для суспільства чутливе і неоднозначне. За результатами соціологічних опитувань протягом 2012-2013 років за скасування мораторію виступає тільки від 20% до 30% людей, за динамікою кількість прихильників ринку земель поступово збільшується», — прокоментував він.

За словами міністра, зараз сільське господарство досить ефективно працює на базі прав оренди земель сільгосппризначення, але відсутність права їх купівлі-продажу певним чином гальмує розвиток напрямків сільгоспвиробництва з довгим оборотом капіталу і напрямки, які потребують вкладень саме в землю (багаторічні насадження, зрошення, тепличне господарство та ін.).

«На сьогодні ми маємо низький рівень готовності інфраструктури ринку земель. Не прийнятий закон "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який повинен відповісти на дуже важливі питання, зокрема, хто має право і в яких розмірах купувати землю, хто і яким чином буде регулювати ринок землі, та ін. Низький рівень фактичного наповнення електронної кадастрової системи. Невирішеним залишається питання врегулювання правового статусу невитребуваних паїв і польових доріг. І, нарешті, не проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення державної, комунальної та приватної власності. І це тільки основні пункти», — підсумував Павленко.

Джерело: http://agravery.com