2015.11.30 NSV 1617Під час виступу в панелі «Дерегуляція в сільському господарстві: перемоги та виклики для українських аграріїв» Олег Проценко зазначив, що Міністерство аграрної політики плідно співпрацює з експертним середовищем, у результаті чого реформи в сільському господарстві просуваються більш плідно та ефективно.

Як приклад, він навів проект Громадської організації AgroReformsUA «Дерегуляція проти корупції». В рамках проекту експерти Громадської організації організували 10 круглих столів у областях України. «Результатами поїздок стали 100 ініціатив. Робота над ними наразі ведеться. На основі деяких з пропозицій вже розробили близько 10 законопроектів, у том числі спільно з Мінагрополітики», - розповів Олег Проценко.

Серед інших законопроектів: скасування експортного мита на живу ВРХ та вівці та шкіряну сировину, скасування державного регулювання виробництва і реалізації цукру, що скасує мінімальні ціни на цукор та квотування виробництва та реалізації цукру, а також спрощення процедури реєстрації сільськогосподарської техніки, що передбачає відміну висновку спеціаліста про огляд та заміну сертифікату на кожну техніку декларацією відповідності затвердженому типу, який буде видавати виробник.

«Нещодавно було прийнято Закон 2558а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі», який було розроблено за безпосередньої участі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької – це важлива перемога на шляху реформ в аграрному секторі, адже закон скасовує 22 дозвільні процедури, які стримували інвестиції в аграрний сектор та створювали корупційні ризики», - підкреслив Олег Проценко.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua