2016.03.25 NSV 9981

За його словами питання відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем для нашої держави є надзвичайно важливим з огляду на зміни клімату: «В останні роки зміни клімату все більше проявляються у вигляді дефіциту продуктивної вологи, й особливо на півдні країни. Крім того, маємо вкрай незадовільний рівень використання наявного потенціалу зрошувальних систем: площі фактичного поливу із 2,3 млн га в 1990 році скоротились до 473 тис. га в 2015 році, тобто більше ніж у 4 рази», - зазначив Ярослав Краснопольський.

Він також повідомив, що для відновлення 550 - 635 тис. га зрошуваних земель, які зосереджені на півдні країни, необхідно залучити 1,0 - 1,5 млрд доларів США інвестицій.

«Виконання проекту дасть значний соціально-екологічний та соціально-економічний ефекти, а також зменшить негативний вплив змін клімату на ведення землеробства у південному регіоні України, особливо у посушливі роки. Крім цього, таким чином збільшиться кількість робочих місць у південному регіоні, а також це дозволить щорічно додатково виробляти сільськогосподарську продукцію на загальну суму не менше 15 млрд гривень», - сказав Перший заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua